بازدید رئیس کل دادگستری مازندران از حوزه های قضایی گلوگاه و نکا

رئیس کل دادگستری مازندران بر لزوم رسیدگی دقیق و سریع به پرونده های قضایی در استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام اکبری در بازدید از حوزه های قضایی گلوگاه و نکا افزود: رسیدگی به پرونده ها، احقاق حقوق مردم و برخورد با افرادی که حقوق بیت المال و مردم را پایمال می کنند از جمله از وظایف کارکنان دستگاه قضایی استان است که مد نظر ویژه قرار دارد.

عالی ترین مقام قضایی استان مازندران ادامه داد: کارکنان در دادگستریها باید بکوشند تا دستگاه قضایی استان با معیارهای دین مبین اسلام همسو و هماهنگ باشد و این امر با همت و تلاش همکاران قضایی و اداری امکان پذیر خواهد بود.

حجت الاسلام اکبری دقت و سرعت در رسیدگی به پرونده‌های قضایی و قاطعیت در برخورد با متخلفین را از دیگر موارد و نکات مهم مد نظرمت و تأکید کرد: هر چه از زمان فاصله وقوع جرم تا رسیدگی، صدور حکم و اجرای آن کوتاه‌تر شود، عدالت سهل‌تر و آسان‌تر حاصل می‌شود و بر این اساس رفع اطاله دادرسی و سرعت در رسیدگی به پرونده‌های قضایی به ویژه پرونده‌های مسن حائز اهمیت خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران همچنین به موضوع تکریم ارباب رجوع اشاره کرد و با تشریح دستورالعمل ابلاغی رئیس دستگاه قضا مبنی بر حفظ کرامت و ارزش های انسانی، افزود: روسای دادگستری ها، دادستان ها و همکاران قضایی و اداری نباید مردم را بی جهت در انتظار قرار دهند و تکریم ارباب رجوع بایددر دستور کار کارکنان دادگستری استان مازندران باشد.

حجت الاسلام  اکبری در ادامه یکی از اصول مردم داری که ائمه اطهار (ع) نیز بر آن تاکید داشته اند را حسن خلق عنوان کرد و افزود: خداوند متعال اخلاق نیکو را باعث استحکام حکومت و جذب مردم دانسته است و از آنجایی که ارباب رجوع از نظر خصایص انسانی و اخلاقی با یکدیگر متفاوت هستند، همکاران نیز باید از سعه صدر، بردباری و مهربانی برخودار باشند و با ارباب رجوع برخورد توام با احترام و عطوفت داشته باشند.

شایان ذکر است رئیس کل دادگستری استان در این بازدیدها با ائمه جمعه شهرستان های گلوگاه و نکا دیدار و گفتگو کرد.