نوبخت معاون رئیس جمهور:

تالار مرکزی ساری در ایام دهه فجر افتتاح می‌شود

ساخت تالار مرکزی شهر ساری که حدود ۱۳ سال در ایستگاه مشکلات مالی متوقف مانده است، در بازدید معاون رئیس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، استاندار ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنی چند از مسئولین استان مازندران امید تازه‌ای گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، دکتر محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سفر ۲روزه خود به استان مازندران که از عصر امروز چهارشنبه ۲۲ مردادماه آغازشد، از عملیات اجرایی تالار مرکزی شهر ساری که با پیشرفت ساختمانی حدود ۹۵ درصدی در دست اجرا است و معطل دریافت اعتبار تکمیلی ۴۵۰ میلیارد ریالی است، بازدید کرد.

بازدید معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از این پروژه نیمه کاره که تاکنون به دلیل عدم اختصاص اعتبار تکمیلی چندین بار از برنامه زمانبندی افتتاحیه عقب ماند، امید را در بین اهالی فرهنگ و هنر مازندران که فاقد سالن استاندارد برای برگزاری رویدادهای فرهنگی مرکز استان هستند، را برای تدبیر جهت تکمیل این پروژه افزایش داده است.

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در حاشیه این بازدید گفت: طی بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه مقرر شد تا با تأمین اعتبار مورد نیاز ، این پروژه در ایام دهه فجر مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی افزود: این مجموعه که در آن یک سالن یکهزار نفره، یک سالن ۲۰۰ نفره ویژه کودکان، یک سالن ۴۰۰ نفره، محیط کارگاهی و تمرینی، سالن همایش و نگارخانه، کتابخانه، فضای خدماتی و رفاهی و مجتمع اداری پیش‌بینی شده بود و تا کنون نیز حدود ۹۰ درصد پیشرفت داشته و با وجود رایزنی‌های متعدد مدیران فرهنگ و ارشاد و استاندار مازندران مختلف در آستانۀ بهره برداری قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز تکمیل این پروژه به مساحت ۵ هزار و ۲۹۶ مترمربع را نیازمند حدود ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد دانست.

تکمیل مجموعه فرهنگی هنری و تالار مرکزی شهر ساری طی سال‌های اخیر به یکی از مطالبات جدی اصحاب فرهنگ و هنر مرکز استان و حتی شهرستان‌های همسایه و سایر نقاط مازندران تبدیل شده است.