رئیس کل دادگستری مازندران عنوان کرد:

تولید محتوای مناسب و نظارت هوشمندانه، لازمه پویایی نهادهای مرتبط با فضای مجازی است

رئیس کل دادگستری استان مازندران از پویایی بیش از پیش دستگاه ها و نهادهای عضو کارگروه رصد فضای مجازی استان در نظارت دقیق و هوشمندانه و مقابله با جرایم فضای سایبری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان، حجت الاسلام والمسلمین اکبری در جلسه کارگروه فضای مجازی بر لزوم بررسی دقیق و کارشناسی و رصد جرایم فضای سایبری تاکید و اظهارکرد :همانطور که در فضای حقیقی نیازمند نظارت نهادهای امنیتی و اجتماعی هستیم در فضای مجازی نیز حضور این نهادها به منظور پایش و رصد جرایم مرتبط با این حوزه لازم و ضروری خواهد بود .

عالی ترین مقام قضایی استان، تولید محتوای مناسب و سبقت گرفتن در تبلیغات را لازم و ضروری دانست و افزود: موضع انفعالی مناسب فضای مجازی نیست ونهادهای نظارتی باید دراقدامات پیشگیرانه پیشی بگیرند ومیدان فضای مجازی نباید جولان گاه معاندین و دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی باشد و لازم است دستگاه های مجری با بهره مندی از سواد رسانه ای نسبت به تولید محتوای مناسب اقدامات و شرایط فعالیت در حوزه سایبری را تبدیل به یک فرصت مناسب برای نیل به اهداف عالیه نظام انقلاب مقدس جمهوری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از حمایت قاطع دستگاه قضایی استان از فعالیت های سازنده و شناسایی، رصد و پایش تخلفات و جرایم در فضای مجازی خبر داد و تصریح کرد: دستگاه قضایی با هنجارشکنان نظیر کلاهبرداری‌ اینترنتی، جرایم اخلاقی و امنیتی و اجتماعی برابر قوانین و مقررات برخورد لازم قانونی را بعمل می آورد .

شایان ذکر است ؛جلسه کارگروه فضای مجازی استان با حضور کریمی دادستان مرکز استان به عنوان دبیر کارگروه و به میزبانی صدا و سیمای مرکز مازندران برگزار و در پایان جلسه رئیس کل دادگستری مازندران از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کرد.