رئیس کل دادگستری استان مازندران درراستای تحقق اهداف برنامه اجرایی دستگاه قضایی استان و به منظور توجه ویژه به تکریم مراجعین و جلوگیری از اطاله دادرسی از حوزه قضایی شهرستان های بابل ، رامسرو نشتارود بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین اکبری در جریان این بازدید ضمن مشاهده روند رسیدگی‌ به پرونده ها در شعب در جریان نحوه رسیدگی و آمار ورودی و موجودی پرونده‌ها دردو حوزه قضایی قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان مازندران اظهار کرد: بهبود وضعیت خدمت رسانی و تسهیل مراجعات مردم به واحد‌های قضایی به عنوان گامی موثر در جهت تحقق عدالت آسان و تکریم ارباب رجوع در زمره مهمترین اهداف و برنامه‌های دادگستری کل استان مازندران باید قرار گیرد.

این مقام قضایی در ادامه به رسالت، وظایف و اختیارات دستگاه قضایی اشاره کرد و افزود: انجام این رسالت بزرگ بسیارمهم و با اهمیت است و ما همکاران قضایی و اداری در تمام حوزه های قضایی استان باید با تلاش وهمت فراوان بکوشیم با یک برنامه ریزی صحیح و مناسب درراستای حفظ تکریم مراجعین در حل و فصل دعاوی گامهای مثبتی درراستای تحقق اهداف برنامه اجرایی دستگاه قضایی استان برداریم.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری در جریان این بازدید با حضور در شعب مختلف حقوقی، کیفری و اجرای احکام از نزدیک بر حُسن انجام امور، نظارت و از تلاش‌های انجام شده از سوی همکاران قضایی و اداری تقدیر کرد.

در ادامه رئیس کل دادگستری استان بیان داشت: یکی از مواردی که در گذشته هم وجود داشته است، حل بسیاری از مشکلات و اختلافات مردم توسط ریش سفیدان‌ محل بوده که این پتانسیل در دستگاه قضایی و شورای حل اختلاف وجود دارد، اعضای پرتلاش شورا‌های حل اختلاف با نیت خیر، برای کسب رضای خدا و در راه اصلاح ذات البین و رفع خصومات و خدمت صادقانه به مردم تلاش می‌کنند و آثار و نتایج خوب و ارزشمند این تلاش در دستگاه قضایی کاملاً محسوس می باشد و ما می توانیم با برنامه ریزی بهتر وتلاش بیشتر این امر را بیشتر از همیشه در حل و فصل دعاوی پر رنگ تر کنیم تا از تراکم پرونده‌ها در دستگاه قضایی جلوگیری شود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران همچنین دراین بازدید با برخی از مراجعین به دستگاه قضایی این حوزه قضایی، از نزدیک دیدار و گفتگو نمود و پس از استماع مطالبات شهروندان، دستورات لازم را به منظور رسیدگی به درخواست‌های مطرح شده صادر کرد.

همچنین دراین روز حجت الاسلام والمسلمین اکبری و معاونین دادگستری استان،‌ با حضور در مزار شهدای گرانقدر شهرستان های بابل و رامسر، نسبت به مقام والای این شهیدان ادای احترام کردندو نیز در بابل با امام جمعه شهرستان بابل و نماینده خبرگان رهبری در این شهرستان دیدار و گفتگوکردند.