بازدید رئیس کل دادگستری مازندران از دادسرای عمومی و انقلاب بابل

عکاس(دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

رئیس کل دادگستری مازندران بر کاهش حداکثری اطاله دادرسی در محاکم و دادسرا تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران حجت الاسلام والمسلمین اکبری در بازدید خود از دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بابل کاهش اطاله دادرسی را نمونه شاخص تکریم مراجعین و مرتبطین به دستگاه قضایی استان دانسته و افزودند: با بهرمندی از زیرساخت های لازم دادرسی الکترونیکی و دادگاه مجازی دستگاه قضا به سمت ارائه خدمات بصورت مجازی بیش خواهد که موجبات کاهش حداکثری اطاله دادرسی و پاسخگویی در اسرع وقت را فراهم می نماید.

رئیس کل دادگستری استان رسیدگی به پرونده های کثیرالشاکی ، پرونده های مفاسد اقتصادی و بیت المال را جزء ماموریت های اولویت دار دستگاه قضایی استان برشمرده و افزودند: با هرگونه تضییع حقوق عامه و بیت المال و تخریب و تجاوز به منابع ملی در کوتاهترین زمان ممکن برابر قوانین و مقررات برخورد لازم قانونی صورت خواهد گرفت.

وی بررسی روزانه آمار زندانیان و توجه ویژه به پرونده های زندانی دار را ضروری برشمرده و خاطرنشان کرد: قطعا ارفاقات قانونی شامل مجرمین خطرناک و سابقه دار و اشخاص هنجارشکنی که به نوعی مخل نظم و امنیت جامعه هستند؛ نخواهد شده و با این گونه جرایم دستگاه قضا با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان در این بازدید ضمن گفتگوی چهره به چهره با مراجعین و استماع مشکلات قضایی ایشان دستورات لازم قضایی را صادر و توصیه های لازم را در راستانی تکریم مراجعین به مسئولین قضایی شهرستان بابل داشتند.

گفتنی است پیش از این بازدید حجت الاسلام والمسلمین اکبری دیدارهای جداگانه ای با حجت الاسلام والمسلمین روحانی امام جمعه بابل و حضرت آیت الله توکل نماینده مردم بابل در مجلس خبرگان رهبری داشته است.

شایان ذکر است: در این بازدید برخی از معاونین، رئیس کل دادگستری مازندران را همراهی کردند.