بازدید رئیس کل دادگستری مازندران از زندان آمل و دیدار با زندانیان

عکاس(سید جلال شکوهی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

بازدید رئیس کل دادگستری استان مازندران به همراه 60 نفر از قضات استان از زندان آمل و آزادی 139 نفر از زندان

رئیس کل دادگستری مازندران درادامه برنامه بازدیدهای خود اززندان های استان اززندان شهرستان آمل بازدید کرد وبر تعیین تکلیف سریع متهمان بازداشتی ونگاه اصلاحی به زندانیان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران،حجت الاسلام والمسلمین اکبری به همراه مسولان قضایی استانی و 60 نفر از قضات شهرستانهای آمل و محمودآباد و سرخرود و دابودشت ازبخش های مختلف زندان آمل و همچنین بخش نسوان بازدید کرد واز نزدیک در جریان مسائل قضایی زندانیان و مددجویان حاضر در این زندان قرار گرفت وضمن شنیدن مسائل قضایی آنها، دستورات مقتضی را برای رسیدگی صادر کرد.

رئیس کل دادگستری استان گفت: بازدید اززندان ها براساس تکلیف قانونی و تأکیدات رئیس محترم قوه قضاییه درجهت آشنایی بیشتر با مشکلات زندانیان وکاهش جمعیت کیفری بصورت منظم و مستمر انجام می شود و قضات باید بطور مستمر از وضعیت زندانی باخبر و بر اجرای مجازات در زندان‌ها نظارت داشته باشند تا این بازدیدها نتیجه بخش وموثر باشد.

وی افزود: یکی از نتایج مهم بازدید و سرکشی از زندان‌ها ،آشنایی نزدیک، درست و بدون واسطه ازوضعیت زندانیان توسط قضات ودیگر مسئولان است.

عالی ترین مقام قضایی استان تصریح کرد: تلاش ما بر این است که موارد ارفاقی و کمک‌های قانونی لازم، مشمول زندانیانی که دارای صلاحیت‌های قانونی هستند بشود وزمینه آزادی و بازگشت آن‌ها به کانون خانواده و جامعه فراهم شود. در این بازدید ۱۹ نفر از زندانيان با دستور قضایی آزاد و 120 نفر نیز به مرخصی اعزام شدند..