بازدید رئیس کل دادگستری مازندران از زندان های نور و نوشهر و بازدید از حوزه قضایی چمستان

عکاس(دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

درپی بازدید رئیس کل دادگستری مازندران اززندان نور ونوشهر؛

32 زندانی آزاد وبه 156مددجو مرخصی اعطا شد

رئیس کل دادگستری مازندران باهمراهی 85 نفر از قضات دادگستری های شهرستان نور و نوشهر از زندان های این دو حوزه قضایی بازدید کردند و در جریان درخواست ها و مشکلات زندانیان قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت الاسلام والمسلمین اکبری، طی بازدید از زندان نور 10 زندانی واجد شرایط آزاد و 71 زندانی نیز به مرخصی اعزام شدند و با 110 زندانی نیز دیدار چهره به چهره انجام و نسبت به بررسی مشکلات آنان دستور لازم داده شد و همچنین دربازدید بازدید اززندان ها و طی بازدید اززندان نوشهر نیز با 115 نفر از زندانیان دیدار و سر انجام 22 زندانی آزاد وبه 85 نفر نیز مرخصی اعطاشد.

عالی ترین مقام قضایی استان در حاشیه این بازدید اظهار کرد : در راستای سند تحول قضایی و تاکیدات رئیس قوه قضائیه ، یکی از مهمترین رویکردهای دستگاه قضایی استان حبس زدایی وکاهش جمعیت کیفری است .

رییس کل دادگستری استان مازندران افزود: اعتقاد ما این است زندان جای هر مجرمی نیست و فقط مجرمان خطرناک که امنیت اجتماعی و روحی و روانی مردم را برهم می زنند باید زندانی شوند.

عالی ترین مقام قضایی استان خاطرنشان کرد: این بازدیدها به منظور دیدار چهره به چهره با زندانیان وبررسی مشکلات مدد جویان انجام می شود تا زندانیان بدون واسطه و مستقیم با قضات ارتباط بگیرند و مشکلاتشان را بیان کنند، در این دیدارها برخی از پرونده ها که نیاز به بررسی و پیگیری در محاکم قضایی دارد که دستور پیگیری داده می شود.