به گزارش  فارس ،  با هماهنگی و همراهی واحد روابط عمومی و حراست دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در قالب یک تور رسانه‎ای به‎اتفاق همکاران خبری از پروژه‎های در دست ساخت یا تکمیل‎شده شهر ساری بازدید کردیم.

دانشگاه پیامبر اعظم ساری مقصد نخست بازدیدها بود؛ در این دانشگاه یک واحد مجتمع خوابگاهی چهار طبقه و 120 اتاقه در مساحت 10 هزار متر مربع در حال ساخت است.

ساختمان پیراپزشکی دانشگاه پیامبر اعظم(ص) ساری نیز به نیمه راه ساخت و ساز رسیده است و این پروژه نیز که 9 میلیارد تومان برای آن تأمین اعتبار شده، در مرحله تکمیلی خود، یک بنای چهار طبقه و زیبا می‎شود.

دانشکده دندان‌پزشکی این دانشگاه نیز در حال ساخت است و تاکنون 11 میلیارد تومان هزینه در بر داشته است، این پروژه نیز به نیمه راه رسیده است و از 4 بلوک طراحی‎شده، در حال حاضر دو بلوک آن به مساحت تقریبی 4 هزار و 500 متر مربع تا حدودی تکمیل شده است.

سالن ورزشی دانشجویان دختر، زمین فوتبال پسران و استخر سر پوشیده دانشگاه پیامبر اعظم(ص) نیز در حال ساخت است.

* بازدید از مراکز بهداشتی درمانی

روستای «طبق‎ده» ساری مقصد بعدی بود تا به سراغ مرکز بهداشتی درمانی آن برویم؛ مرکزی که زمین آن اهدایی یکی از خیران بوده و قرار است در دوم اسفندماه جاری در یک برنامه متمرکز هم‎زمان با 67 مرکز دیگر در مازندران با حضور وزیر بهداشت افتتاح شود.

مرکز بهداشتی درمانی روستای «ذغالچال» ساری نیز یکی دیگر از پروژه‎های حوزه سلامت مازندران است، هزینه ساخت آن 600 میلیون تومان و پیشرفت آن بیش از 50 درصد است، این مرکز نیز در لیست 68 مرکز قابل افتتاح حوزه سلامت در دوم اسفندماه سال‎جاری است.

* بازدید از کلینیک تخصصی و اورژانس بوعلی

کلینیک ویژه بیمارستان بوعلی ساری نیز دیگر پروژه‎ای بود که از نگاه خبرنگاران گذشت، برای این پروژه بزرگ که در سطح استان مازندران بی‎نظیر است، 8 میلیارد تومان تأمین اعتبار شده است و پیشرفت حدود 50 درصدی دارد.

اورژانس این بیمارستان که هزینه 15 میلیارد تومانی برای آن تعریف شده است نیز در وسعت حدود 6 هزار متر مربع، از پروژه‎های مهم بخش درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران است و با افتتاح آن که در نیمه نخست سال آینده رقم می‎خورد، مکانی در شأن مردم ساخته می‎شود و از فضای کوچک فعلی فاصله می‎گیرد.

* بازدید از بخش دیالیز بیمارستان شهروند

آخرین پروژه‎ای که در این بازدید از نگاه خبرنگاران گذشت، مرکز دیالیز شهروند یا همان بیمارستان مهر سابق است، این پروژه که سال گذشته با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد، یکی از بیمارستان‎های مهم و بهترین مرکز دیالیز استان است و 18 میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز آن هزینه شده است.

یکی از بیماران که 6 ماه است در این مرکز دو روز در هفته دیالیز می‎شود با دیدن خبرنگاران، از پرسنل بیمارستان در بخش دیالیز قدردانی کرد و گفت: این پرستاران واقعاً فرشته هستند و از آنها رضایت دارم.

او که خود را مراد مرادی‎قادی معرفی کرد، از پاکیزگی و زیبایی مرکز دیالیز شهروندان نیز ابراز رضایت کرد.

بانوی 66 ساله که دو سال است هفته‎ای دوبار دیالیز می‎شود به خبرنگار فارس گفت: ابتدا بیماری دیابت داشتم و به مرور زمان دیالیزی شدم.

وی از هزینه بالای داروهای مربوط به بیماران دیالیزی گفت و اینکه برخی از داروها شامل بیمه نمی‎شوند.

مدیر داخلی مرکز دیالیز شهروند ساری به فارس گفت: در حال حاضر 40 دستگاه دیالیز در این مرکز داریم که در دو طبقه ساختمان تعبیه شده‎اند و این تعداد باید به 50 دستگاه افزایش یابد تا پاسخ‎گوی بیماران باشد.

موسی اسماعیلی اظهار کرد: صبح و عصر در هر شیفت، 32 بیمار و شب نیز 12 بیمار پذیرش می‎شوند.

وی با بیان اینکه ساختمان شهروند در چهار طبقه ساخته شده و شامل دو طبقه دیالیز و دو طبقه نیز آزمایشگاه و رادیولوژی و سونوگرافی است، افزود: از آنجا که ممکن است بیماران دیالیزی دارای عوارض دیگری نیز باشند، لذا اتاق ویزیت برای پیگیری بیماری‎ها و حتی پزشک فوق تخصص کلیه، چشم و گوش و حلق و بینی نیز در این مرکز خدمت می‎کنند.

وی در پایان گفت: مرکز دیالیز شهروند ساری دارای اتاق عمل سرپایی است، در تمامی ساعات نیز هشت پزشک داخلی مقیم دارد.

به گزارش فارس، به گفته قاسم جان‎بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، تنها در سه سال گذشته، 600 میلیارد تومان بابت هزینه ساخت و ساز منابع فیزیکی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران هزینه شده و 100 میلیارد تومان دیگر نیاز است که تکمیل شوند و البته این میزان، بدون احتساب پروژه‎ها در طرح تحول سلامت است.