بازدید مسئولان قضائی مازندران از روستای “دراسله” سوادکوه

عکاس(دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

رییس کل دادگستری مازندران تاکید کرد:

اجرای قاطع وبهنگام احکام قضایی درخصوص ساخت وسازهای غیرمجاز درحریم رودخانه ها

رئیس کل دادگستری استان بر اجرای قاطع وبموقع احکام قضایی برای ساخت وساز‌های غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه سراسر مازندران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین اکبری به همراه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و دیگر مسئولین مرتبط با حضور در حاشیه رودخانه مسیر روستای دراسله زیراب -سوادکوه طی بازدید از ساخت و سازها در این روستای توریستی با انتقاد شدید از عملکرد ضعیف بعضی از ادارات مرتبط در نظارت بر ساخت وساز‌های غیر مجاز گفت: رفع تصرف از بستر رودخانه نیاز به پیگیری مستمر مسئولین ذیربط دارد زیرا بر اساس قانون و هرگونه تجاوز به حریم و بستر رودخانه جرم تلقی می‌شود.

وی با اشاره به تصرف غیرقانونی حریم رودخانه توسط برخی سودجویان تاکید کرد: مسئولان اجرائی و همکاران قضائی باید به صورت جدی در این خصوص ورود پیدا کرده ونگذارندبعضی از افراد سود جو با دور زدن قانون اقدام به تجاوزبه حریم بیت المال کنند و زیبایی طبیعی این مکانها از بین ببرند.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری کل استان مازندران، ساخت و ساز‌های غیر مجاز و ویلاسازی و همچنین ورود پساب فاضلاب ویلا‌ها به رودخانه را بسیار خطرناک دانست و گفت: تجربه وقوع بارندگی‌های شدید و جاری شدن سیلاب در سال‌های گذشته برای همه باید درس عبرتی شود تا از ساخت و ساز‌های غیر مجازدر حریم و بستر رودخانه پیشگیری شود.

این مقام عالی قضایی استان تاکید کرد: شرکت آب منطقه‌ای با همکاری دیگر ارگانهای مرتبط و همکاری شورای حفظ حقوق بیت المال این شهرستان در این خصوص ورود پیدا کرده تا با حفظ آثار و زیبایی های طبیعی در این حوزه، زمینه استفاده عموم مردم از این مناطق گردشگری و تفرجگاه فراهم شود.