بازدید معاون درمان وزیر بهداشت از بیمارستان‌های کرونایی بابل

دکتر قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان‌ های کرونایی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل بازدید و پرونده پزشکی چند بیمار کرونایی را هم بررسی کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت:

سرعت افزایش بیماران بستری کرونایی در مازندران نگران‌کننده است

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: سرعت افزایش تعداد بیماران بستری و مبتلا شدن تعداد بیماران جوان و میانسال در مازندران نگران کننده است.
به گزارش بلاغ، قاسم جان بابایی در حاشیه نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بابل، افزایش شمار بستری بیماران جوان و میانسال را در مازندران نگران کننده دانست وگفت: همچنین توجه خانواده‌ها به سلامت سالمندان و اطفال کم شده استوی با بیان اینکه در هفته‌ای که گذشت روند رو به افزایش در میزان تعداد بیماران کرونایی در استان مازندران به ویژه در آمل، ساری، بهشهر و بابل داشتیم، افزود: در بیمارستان‌های بابل علاوه بر بیماران خود، بیماران شهرهای دیگر استان نیز بستری شدند وسرعت افزایش تعداد بیماران بستری و مبتلا شدن تعداد بیماران جوان و میانسال نگران کننده است.

وی ادامه داد: این افزایش نشانه ساده انگاری مردم نسبت به این بیماری بوده است و مراسم عروسی، تولد، عزا و مهمانی‌های خانوادگی باعث شده این بیماری سریع منتقل شود از این‌رو از مردم تقاضا داریم مسائل بهداشتی رو رعایت کنند.

جان بابایی با بیان اینکه همکاران ما نزدیک به پنج ماه با این بیماری درگیر هستند و زندگی بسیار سختی را می‌گذرانند، تصریح کرد: تیم دانشگاه علوم پزشکی بابل تیم بسیار قوی با اساتید برجسته و مهمی وجود دارد که تبحر و تسلط بسیار بالایی دارند و تسلط و تبحر تیم دانشگاه نسبت به قبل بیشتر شده و روز به روز بیشتر خواهد شد و خوشبختانه میزان مرگ و میر نسبت به اسفند ماه خیلی کمتر شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: هرچه تعداد این بیماری بیشتر شود خطر بستری شدن و خطر مرگ و میر بالا می‌رود و در آمارهای استان برخلاف تصور گذشته بیشتر مبتلایان افراد سالمند بودند اما اکنون بیماران در سن جوانی و میانسال با این بیماری درگیر شدند.

وی یادآور شد: سالمندان در اوایل این بیماری خیلی مراعات می‌کردند ولی الان خیلی کم توجه شده و خانواده‌ها توجهات کمتری نسبت به این سنین دارند و در حال حاضر اطفال بسیاری با این بیماری درگیر شده و نشانه کم توجهی و رعایت نکردن نکات بهداشتی از سوی خانواده‌ها است.