تکمیل تالار مرکزی فرهنگ و هنر ساری یک دغدغه دینی، فرهنگی و هنری است

آیت الله «محمدباقر محمدی لائینی» نماینده محترم ولی‌فقیه در مازندران و امام جمعه ساری، به همراه «عباس زارع» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و «عباسعلی رضایی» فرماندار ساری از روند اجرایی تالار مرکزی فرهنگ و هنر ساری بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، آیت الله «محمدباقر محمدی لائینی» در حاشیه این بازدید بابیان اینکه تکمیل تالار مرکزی فرهنگ و هنر ساری که به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه فرهنگی شمال کشور به شمار می‌آید، از مطالبات جدی اصحاب رسانه و فعالان دینی، فرهنگی و هنری مرکز استان است، گفت: دغدغه برای ایجاد بسترهای مناسب دینی، فرهنگی و هنری در استان به ویژه ساری، با تکمیل این تالار به صورت چشمگیری مرتفع خواهد شد.

فرماندار ساری نیز در ادامه این بازدید بابیان اینکه پیگیر رفع دغدغه هنرمندان ساروی برای برخورداری از مکان برای آموزش و اجرای فعالیت‌های هنری و فرهنگی هستیم، گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام‌گرفته این پروژه به‌عنوان یکی از پروژه‌های اولویت‌دار در سازمان طرح و برنامه کشور قرارگرفته و این امر، امیدها برای تخصیص اعتبار و اتمام این پروژه طی سال آتی را افزایش داده است.

«عباسعلی رضایی» ابراز امیدواری کرد که مشکلات آب، برق، گاز و … تالار مرکزی فرهنگ و هنر ساری به‌زودی با همکاری دستگاه‌های مرتبط مرتفع شود.

تکمیل تالار مرکزی ساری نیازمند عزم ملی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، تکمیل و تجهیز پروژه تالار مرکزی ساری را نیازمند همت، تلاش و عزم ملی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، عباس زارع در بازدید از این پروژه در همراهی با آیت الله لایینی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ساری، سردار شمشیربند رییس شورای اسلامی شهر ساری، عباسعلی رضایی فرماندار ساری و تنی چند از مسئولین، بابیان اینکه کار احداث پروژه تالار مرکزی فرهنگ و هنر ساری از سال ۱۳۸۶ در ۱۲۹۶ مترمربع زیربنا آغازشده، گفت: بعد از گذشت حدود ۱۳ سال هنوز اعتبار کافی برای تکمیل این پروژه تخصیص نیافت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین اذعان داشت علیرغم گذشت ۱۳ سال از آغاز ساخت این پروژه، طی رایزنی های متعدد و با تلاش‌ها و دغدغه مندی استاندار محترم مازندران با دکتر نوبخت ، روند مطلوبی را برای تکمیل تالار ایجاد نمود.

«عباس زارع» با تقدیر ویژه از زحمات و پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار مازندران، خانم دکتر حیدری معاون توسعه و منابع وزیر در روند تکمیل پروژه مذکور ادامه داد: این پروژه از سال ۸۶ همزمان با دو استان گیلان و قم آغاز شد که شامل یک سالن آمفی‌تئاتر ۸۰۰ نفره، سالن سینما، سالن ویژه کودکان و نوجوانان، نگارخانه، گالری و اتاق‌هایی برای برپایی کارگاه‌های آموزشی می‌شود و تاکنون پیشرفت‌های فیزیکی خوبی را شاهد بودیم و تاکنون ۴ و نیم میلیارد تومان از محل بودجه اعتبارات متوازن استانی و ۱۰ میلیارد تومان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین بودجه شد. امید است با پیگیری‌های صورت پذیرفته این میزان افزایش یابد و در آینده‌ای نزدیک شاهد افتتاح بزرگ‌ترین تالار مرکزی شمال کشور باشیم.

وی بابیان اینکه بخش تجهیزات اداری، پارکینگ و اتاق‌ها به پایان رسیده و کار اتمام سقف این پروژه در دست انجام و مراحل پایانی است، یادآور شد: جهت تجهیز سالن‌های این تالار نیازمند تخصیص اعتبار هستیم.