بازدید هوایی استاندار از محورهای کوهستانی شهرستان ساری

عکاس(محسن هدایتی بنیادآباد) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

سیدمحمود حسینی پور، مقام عالی دولت در مازندران با همراهی مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران و فرماندار مر کز استان در نخستین ماموریت بالگرد امداد و نجات مستقر در ساری، برای بررسی آخرین وضعیت محور کیاسر، و بخش چهاردانگه و روستاهای کم برخوردار از این منطقه بازدید کرد. ‎

 

***دومین بالگرد مازندران در ساری، مستقر و در اختیار استان قرار گرفت

فخاری با اشاره به اینکه با پیگیری های مکرر استاندار مازندران از مرکز، این بالگرد به استان مازندران اختصاص داده شد، گفت: با توجه به ویژگی خاص استان مازندران و وجود مناطق کوهستانی، برای فوریت و تسریع در امداد رسانی نیاز به استقرار یک بالگرد اختصاصی برای استان بود. ‎

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه در بحران کم سابقه اخیر به دلیل بارش سنگین برف، راه های دسترسی 568 روستا مسدود شده بود، گفت: درخواست های مکرری داشتیم برای امداد رسانی به مناطق صعب العبور و کوهستانی که بدلیل عدم استقرار بالگرد در استان موفق به انجام ماموریت نشدیم.

وی با اشاره به اینکه با پیگیری های مکرر استاندار مازندران از مرکز، این بالگرد به استان مازندران اختصاص داده شد، افزود: با توجه به ویژگی خاص استان مازندران و وجود مناطق کوهستانی، برای فوریت و تسریع در امداد رسانی نیاز به استقرار یک بالگرد اختصاصی برای استان بود که استاندار مازندران با رایزنی هایی که در سطح کشور داشتند، یک فروند بالگرد جهت استقرار در مرکز استان تخصیص داده شد.

فخاری با عنوان اینکه امروز به روستاهایی که مشکل داشتند خدمات امدادی و ارزاق رساندیم، افزود: هم اکنون هم با اتفاق استاندار مازندران با همین بالگرد از مناطق آسیب دیده و برفگیر به ویژه در مناطق کوهستانی و صعب العبور ساری در حال بازدید هستیم.

وی ادامه داد: این بالگرد اختصاصا برای مازندران تخصیص داده شده و به دلیل فرماندهی واحد امداد و نجات در کشور درصورت درخواست کمک از مرکز؛ درصورتی که استان های همجوار نیاز به کمک داشته باشند، این کار را انجام می دهیم و بعد از انجام ماموریت، بالگرد به استان بازمی گردد..

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران، ادامه داد: امید داریم که با استقرار این بالگرد در استان بتوانیم برای تسریع در خدمات امداد و نجات به مردم آسیب دیده نهایت استفاده را ببریم.