فرهاد دژپسند وزیراقتصاد ودارایی به همراه نماینده مردم آمل در مجلس از شرکت صنایع دیرگداز آمل بازدید کرد.

 همزمان با بازدید وزیر اقتصاد از شرکت صنایع دیرگداز آمل مطرح شد ؛

بی ثمر کردن تحریم ها با تولید سیمان نسوز در شرکت صنایع دیرگداز آمل

 در مراسمی با حضور وزیر اقتصاد و دارائی از سیمان نسوز بعنوان یک محصول استراتژیک در صنعت نسوزکشور برای نخستین بار در شرکت صنایع دیرگداز آمل رونمایی شد .

مدیر عامل شرکت دانش بنیان صنایع دیرگداز آمل در این بازدید که دکتر حاجی پور، نماینده آمل نیز دژپسند را همراهی می کرد ، گفت : سیمان نسوز بعنوان یک محصول استراتژیک در صنعت نسوزکشور به حساب می آید .

مهندس شفیق افزود : این محصول عمدتا از کشورهای اروپایی با برند معروف سکار (CECAR) وارد کشور می گردد که با توجه به اینکه سهامدار اصلی این شرکت واردکننده آمریکاییها بودند واردات آن پس از تحریمها متوقف شد .

وی با اشاره به تلاش و همت تیم تحقیقات وتوسعه شرکت صنایع دیر گداز آمل طی یک دوره تحقیقات بلند مدت و بهره گیری از دانش روز برای تولید این محصول استراتژیک در ایران با کیفیت مشابه اعلام کرد : فعلا مشابه سیمان سکار50و71 وارد بازار شده و بزودی مشابه سیمان سکار 80 نیز روانه بازار خواهد شد.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان صنایع دیرگداز آمل در ادامه بیان داشت : شرکت صنایع دیر گداز آمل موفق به تولید انواع دیگری از سیمان های نسوز بر پایه ترکیبات شیمیایی کلسیم آلومینات را در سطح کیفی مطلوب گردیده است . این سیمانها دارای نسوزندگی بالا تا حد 1800 درجه سانتیگراد بوده و با ایجاد استحکام مکانیکی مناسب در ساخت انواع محصولات نسوز مورد استفاده قرار می گیرند.

شایان ذکر است ؛ سیمان نسوز درکوره های صنعتی صنایع فولاد، نفت گاز و پتروشیمی شیشه سیمان وصنایع شیمیایی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد که.شرکت صنایع دیرگداز آمل در نظر دارد کلیه مواد اولیه مورد نیاز صنایع نسوز وارداتی را بومی سازی نموده و صنعت نسوز را از وابستگی به نیاز نماید .

در این بازدید دکتر دژپسند ، وزیر اقتصاد و دارایی ، تلاش و همت مدیر عامل ، کارکنان و تیم تحقیقات وتوسعه شرکت صنایع دیر گداز آمل را ستود و تقدیر و تشکر کرد .

شرکت صنایع دیرگداز آمل در سال 1378 با هدف تولید محصولات نسوز مورد استفاده در صنایع نفت پتروشیمی فولاد سیمان شیشه سرامیک ریخته گری و چینی که تولید آن، نیازمند فناوری های خاص می باشد، تاسیس گردید.