باشگاه کتابخوانی یار مهربان در شهر پل سفید سوادکوه

عکاس (حوا احمدی) پایگاه خبری آوای خزر

 

 اینجا کودکان از فضای مجازی دور هستند

در روزهایی که کتاب و کتابخوانی به فراموشی سپرده شده و فضای مجازی جای این دو را گرفته، کودکان و نوجوانان به همراه مربی اشان در باشگاه کتاب‌خوانی دور هم جمع شده و با یار مهربان عهدی دوباره بستند.
 در دنیای الکترویک و رونق دنیای مجازی، اینترنت و پهنای باند و‌‌‌… و کتاب الکترونیک رونق و رواج و جولان می دهد ولی ما هنوز شاهد کم برخورداری و فقدان کتابهای کاغذی و به روز در شهرهای کوچک هستیم.

خانم سیمه احمدی کارشناس علوم تربیتی ، مربی پیش دبستانی و قصه گو مطرح کشوری با تاسیس باشگاه کتابخوانی یار مهربان در شهرستان سوادکوه(پل سفید)با همکاری اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شهرستان سوادکوه ، برای ارتقاء فن بیان، روان خوانی کودکان و نوجوانان و کشف استعداد این قشر از جامعه که آینده سازان جامعه می باشند با حداقل امکانات تلاش خود را معطوف این امر نموده نموده تا بتواند مثمر ثمر برای شهر و شهروندان خود باشد.

شایان ذکر است: باشگاه یار مهربان با تعداد ۷ نفر راه یافته به مرحله نهایی پویش ملی نشاط نوروزی با کتاب ۱۴۰۰ و کسب رتبه برتر توسط خانم سمیه احمدی در بخش بزرگسالان کسب موفقیت ملی را برای شهرستان رقم زدند.

با وجود استقبال کودکان و نوجوانان از باشگاه کتابخوانی یارمهربان ، این مجموعه بخاطر عدم برخورداری از فضای مناسب و کمبود کتاب های پر محتوا و به روز، این باشگاه را در خدمات رسانی و انتقال تجارب و دانش به علاقه مندان با مشکلاتی مواجه ساخته که
نگاه پر مهر شما علاقمندان به حوزه کتاب و کتاب خوانی را می طلبد تا بتواند مشکلاتی چون مکان مناسب تدرس و کمبود کتاب را حل نموده تا برای آینده شهرستان و کشور و سرنوشت فرزندان خود گامی بزرگ برداشته باشیم.

کتاب یاریست که بر دانشت می افزاید بی آنکه کوچکترین مطالبه ای از شما داشته باشد.
پس با این یار مهربان، مهربان تر باشیم.