مراسم بدرقه نخستین گروه از زائران حج تمتع 97 استان مازندران با حضور فرماندار شهرستان ساری برگزار شد.
نخستین گروه حجاج مازندران امروز راهی سرزمین وحی شدند و پروازها تا 20 مرداد ماه ادامه دارد.
به گزارش فارس در فرودگاه دشت‌ناز ساری حال و هوای دیگری حاکم بود و حجاج مازندرانی که از سال‌های گذشته در انتظار این روز بودند به آرزوی خود رسیدند و امروز دو گروه از زائران اعزام شدند و پروازها تا 20 مرداد ادامه دارد.

جانشین مدیر حج و زیارت مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: نخستین گروه از زائران مازندران با بدرقه مسؤولان استان و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با عملیات حج، ساعت 5:45 بامداد و دومین گروه نیز ساعت 10:30 امروز از فرودگاه دشت‌ناز عازم مدینه منوره شدند.

مصطفی جعفری افزود:  امسال3 هزار و 320 زائر مازندرانی در قالب 24 کاروان عازم سرزمین وحی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پروازهای حج تمتع از 15 مرداد ماه آغاز شده و تا 20 مرداد ماه ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: 22 کاروان مازندران مدینه قبل و دو کاروان مدینه بعد در قالب 12 پرواز به سفر معنوی حج تمتع اعزام می‌شوند.

جانشین مدیر حج و زیارت مازندران با اعلام اینکه مدت اقامت زائران مازندرانی در سرزمین 32 تا 34 زائر است، افزود:47درصد زائران امسال را آقایان و 53 درصد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

این مسؤول با اعلام اینکه بازگشت نخستین گروه حجاج نیز از 17 شهریور ماه خواهد بود، اظهار کرد: لازم است  زائران در طول سفربه توصیه‌های مدیر و روحانی کاروان توجه کنند.

جانشین مدیر حج و زیارت مازندران یادآور شد:مسن‌ترین حاجی امسال مازندران 87 ساله و جوان‌ترین 16 سال دارد.

*همه پروازها از ساری به مقصد مدینه انجام می‌شود

سخنگوی فرودگاه‌های مازندران نیز در ادامه در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: نخستین پرواز حجاج مازندرانی ساعت 5:45  بامداد امروز و همچنین دومین پرواز ساعت 10:30 امروز از فرودگاه دشت‌ناز ساری انجام شد.

محمدرضا احمدی با اشاره به اینکه پروازها توسط شرکت هواپیمای سعودی انجام می‌شود، افزود: ساعت 10:30 امروز حجاج مازندران با بدرقه مسؤولان کشوری، استانی و شهرستانی راهی سرزمین وحی شدند.

وی تصریح کرد: زائران مازندرانی در قالب 12 پرواز از امروز تا 20 مرداد به مدت پنج روز به سفر معنوی حج تمتع اعزام می‌شوند.

سخگوی فرودگاه‌های مازندران گفت: همه پروازها از ساری به مقصد مدینه انجام می‌شود.