بیست و یکمین همایش صنعت چاپ مازندران در شهرستان نور

عکاس(ابراهیم فلاح) پایگاه خبری آوای خزر

 

بیست و یکمین همایش صنعت چاپ مازندران با حضور علی‌اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، بیست و یکمین همایش صنعت چاپ مازندران صبح امروز در  مجتمع تجاری –هنری دیدی واقع در ایزدشهر شهرستان نور و با حضور علی‌اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  . مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، صنعت معدن وتجارت ،مسئولین استانی و شهرستان نور  واهالی صنعت چاپ استان برگزار شد.
در این مراسم ، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان این که ۱۵۰ واحدچاپی در استان فعالیت دارند افزود: مازندران دارای زیرساخت های خوبی در صنایع بسته بندی و تبدیلی که وابسته به صنعت چاپ اند می باشد و اگر این صنعت در استان تقویت و احیاء شود اتفاقات خوبی در صادرات رقم خواهد خورد.
در این مراسم از پیشکسوتان صنعت چاپ . فعالان و نوآوران چاپ و اساتید این صنعت در مازندران از سوی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی و اتحادیه صنف چاپخانه داران استان تجلیل  شد.

***مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت ارشاد :

مازندران با داشتن صنایع کشاورزی می تواند حرف اول را درصنعت چاپ کشور بزند

مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  در بیست و یکمین همایش صنعت چاپ مازندران بر اهمیت این صنعت در توسعه اقتصادی استان تاکید کرد.

علی‌اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع مسئولین و چاپخانه داران استان مازندران دربیست و یکمین همایش صنعت چاپ این استان ضمن بیان مطلب فوق گفت : صنعت چاپ ، پیشران تمامی صنایع است که ارزش بالایی در همه زمینه های صنعتی و اقتصادی دارد و تمامی صنایع وابسته این صنعت اند.

وی افزود: استان مازندران با داشتن صنایع کشاورزی می تواند در این زمینه حرف اول را درکشور بزند، به شرطی که تحولی بزرگ و نوسازی و نوآوری درصنعت چاپ خود ایجاد نماید.

وی تصریح کرد : سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حمایت از صنعت چاپ و تحول در آن است و معاونت فرهنگی این وزارتخانه دغدغه اش نوآوری در این صنعت بوده  و نگاه ویژه به آموزش در این صنعت مهم دارد .