]

بیمارستان امام خمینی(ره) ساری در شرایط فوق قرمز کرونا

عکاس( مصطفی شانچی) خبرگزاری ایسنا

 

پس از مدتی که شیوع ویروس کرونا شیب نزولی پیدا کرده بود متاسفانه دوباره با سرعت بیشتری در مازندران جولان می‌دهد تا جایی که در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری فقط تا امروز ۱۴۴ نفر از افراد مبتلا شده به ویروس کرونا در بخش‌های مختلف را در خود جای داده است.

همچنین بسیاری از بخش‌ها، نظیر ارتوپدی به بخش کرونا تبدیل شده‌اند و تعداد بالای بیماران نسبت به تعداد پرسنل درمانی کار را برای کادر درمان بسیار سخت و طاقت فرسا کرده است.

به گفته یکی از پرستاران بخش کرونا بسیاری از مبتلایان به صورت خانوادگی در بیمارستان بستری هستند و یکی از دلایل سیر صعودی کرونا در مازندران دورهمی‌های خانوادگی و جدی نگرفتن مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

در حال حاضر بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام خمینی(ره) ساری تکمیل شده و بیماران جدید که مراقبت‌های ویژه نیاز دارند به بیمارستان‌های دیگر منتقل می‌شوند.

چرا مدیریت “خیز پنجم کرونا” در مازندران دشوار شد؟

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اشغال تمام بخش‌های بیمارستانی مازندران با شیوع بسیار بالای ویروس هندی کرونا “دلتا” در این استان خبر داد و گفت: تعطیلات پایان هفته و تعطیلی ۶ روزه تهران و البرز مشکلی دوچندان برای مدیریت کرونا در استان مازندران شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر سید عباس موسوی، با بیان اینکه وضعیت موج پنجم همه‌گیری کرونا در استان بسیار وخیم است، گفت: ۱۷۶۱ بیمار مشکوک به کرونا هم اکنون بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

وی تصریح کرد: موج بزرگی از عادی‌انگاری‌ها و کاهش شدید سطح رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را در استان شاهد هستیم بطوری که پیک پنجم کرونا تمام بخش‌های بیمارستانی مازندران را اشغال کرده و وضعیت استان را به سمت بحرانی شدن کشانده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تعطیلات پایان هفته و تعطیلی ۶ روزه تهران و البرز را مشکلی دوچندان برای مدیریت کرونا در استان مازندران دانست و افزود: مردم دیگر توجهی به هشدارها و توصیه‌های پزشکی و بهداشتی ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: برای برون رفت از این بحران هموطنان باید در خانه بمانند چرا که خانه هایشان امن‌ترین مکان برای دفاع در مقابل کروناست.