ست حرارت‌سنجی در ورودی مازندران در شهر پل سفید

با شیوع بیماری کرونا درکشور استان مازندران نیز تحت تاثیر آن تمهیداتی را برای کنترل شیوع در نظر گرفته است.با کاهش رفت و امد و سفرهای بین شهری و استانی جاده های پر ترافیک روزهای خلوتی را تجربه میکند.به همین منظور دانشگاه علوم پزشکی مازندران با توجه به کمبود امکانات و نیروی انسانی شروع تست کرونا را در شهرهای ورودی استان از جمله پل سفید بر عهده گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

چادرهای سلامت در مبادی ورودی مازندران نصب شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای کنترل ویروس کرونا در استان گفت: چادرهای سلامت در مبادی ورودی مازندران نصب شد.

وی افزود: تاکنون یک نفر مسافر تهرانی بر اثر ویروس کرونا در شهر تنکابن جان باخت و تاکنون آمارهای مرگ و میر تغییری نداشته است.

موسوی با تاکید بر جدی گرفتن موضوع  خودداری مردم  از هر گونه سفر غیرضروری، تصریح کرد: بهتر است شهروندان مازندرانی در خانه بمانند و به این صورت از ابتلای خود و خانواده به این ویروس جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه همه مردم باید توجه داشته باشند خروج از منزل و هرگونه تردد و رفت و آمد در سطح شهر یا دیدار با اقوام می‌تواند به گسترش ویروس کرونا کمک کند گفت: از تردد در اماکن شلوغ و رفت و آمدهای غیرضروری و سفر بین شهری و بین استانی پرهیز کرده و لازم است دست‌ها را مرتب بشویند و هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی نیز از دستکش و ماسک استفاده کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با ارائه گزارش اقدامات کنترل و پیشگیری بیماری کرونا به برپایی چادر سلامت در سطح شهرستان‌های مختلف استان مازندران اشاره و تصریح کرد: آموزش‌های چهره به چهره  مردم توسط تیم‌های بهداشتی و استقرار ایستگاه تب‌سنجی مسافران در مبادی ورودی استان مازندران و ضدعفونی تاکسی‌ها و اتوبوس‌های شهری در شهرستان‌های مختلف با هدف جلوگیری از شیوع کرونا صورت گرفته است.

وی بیان کرد: همه افراد مشکوک به کرونا در مراکز درمانی پیش‌بینی شده تحت مداوا و درمان قرار دارند و مشکلی از لحاظ تجهیزات و امکانات برای پیگیری درمانی این مبتلایان در استان مازندران وجود ندارد.