بمناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی: 

۴۰بانوی نخبه مسجدی مازندران در کلارآباد تجلیل شدند

۴۰بانوی نخبه مسجدی و انقلابی به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی در قالب همایش «بانوی فجر» از ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران و به میزبانی فعالان مسجدی کلارآباد معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، حجت الاسلام «محمود علیخانی » امروز(۱۷بهمن) در همایش «بانوی فجر» با محوریت (زن،مسجد،انقلاب) که به همت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد مازندران در  سالن مرکز آموزشی و توانمندسازی منابع طبیعی و آبخیزداری کلارآباد شهرستان عباس آباد برگزار شد، گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد از سال ۱۳۷۱ با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری (مقام معظم رهبری) جهت مقابله با تهاجم فرهنگی، تاسیس شدند.

سرپرست ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران اظهار کرد: ۲۵ هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح کشور، وجود دارند که هزار و ۱۳۲ کانون از این تعداد در مازندران، قرار دارند.

وی با بیان اینکه جوانان مومن و انقلابی و نیروهای آتش به اختیار اعم از زن و مرد در کانون فرهنگی و هنری مساجد مازندران، فعالیت دارند،یادآورشد: با توجه به منویات رهبری(مدظله العالی) امام جماعت مساجد، فصل الخطاب برنامه های کانون های مساجد است.

حجت الاسلام علیخانی به فعالیت ۲۹۰کتابخانه عمومی و ۱۷۶کتابخانه باز در مساجد استان اشاره کرد و افزود: با اجرای طرح کتابخوانی ۴۰مسجد ۴۰کتاب با عنوان شنبه های کتاب«خوانش و معرفی کتاب بین دونماز مغرب و عشا» بدنبال افزایش سرانه مطالعه در سطح جامعه هستیم.

 وی به اجرای موفق گروه سرود یکهزار و ۶۰۰نفره بچه های مسجد در ۱۲بهمن سالجاری در مصلی های نمازجمعه استان و بوستان ولایت ساری اشاره کرد و گفت: با برگزاری همایش بانوی فجربه همراه تجلیل از ۴۰بانوی نخبه مسجدی و انقلابی به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی تلاش داریم بانوان که در دوران ها و عرصه های مختلف انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند و امروز نیز با تربیت فرزندان دینی و ارزشی بدنبال تثبیت و تداوم انقلاب اسلامی و پیروی از ولایت فقیه هستند را به عنوان الگو معرفی نماییم.