مراسم تجلیل از عوامل برگزاری همایش ملی مازندران شناسی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

عکاس (زنیب ذبیحی ) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران امروز در مراسم تجلیل از عوامل برگزاری همایش ملی مازندران شناسی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این همایش علمی بر ضرورت استفاده کاربردی از دستاوردهای علمی این گونه همایش ها در توسعه استان تأکید کرد.

وی با بیان این که تحقیقات علمی نباید در کتابخانه ها خاک بخورد، افزود: باید مراکز علمی و دانشگاهی، تحقیقات و پژوهش های خود را در اختیار مجریان قرار دهند.

استاندار مازندران با تأکید براین که امروز برای توسعه همه جانبه استان در ابعاد مختلف نیازمند بهره گیری از ظرفیت های علمی و دانشگاهی هستیم، تصریح کرد: همه محققان و پژوهشگران دانشگاهی باید برای توسعه استان در بخش های مختلف به میدان بیایند.

رییس شورای سیاست گذاری همایش ملی مازندران شناسی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت های بالای استان در بخش های مختلف، خاطرنشان کرد: خروجی و محصول همایش های علمی می تواند ابزار کارآمدی برای مدیران استان باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که عمده مشکلات کشور مدیریتی نیست، تصریح کرد: امروز تحقق وعده هایی که برخی کاندیداها در مناظره های انتخاباتی می دهند با امکانات و منابع موجود مانند یک معجزه است.

حسین زادگان با اشاره به این که امروز کشور در یک شرایط تحریمی است و منابع ارزی ما به دلیل تحریم ها بسیار کاهش یافته است، افزود: اجرای چنین وعده هایی با شرایط موجود بسیار سخت خواهد بود.

استاندار مازندران در ادامه سخنان خود با بیان این که اعتقاد نداریم که دولت کارش تمام شده و تا آخرین لحظه به کار خود در استان ادامه خواهم داد، گفت: این استان متعلق به ما است و نسبت به توسعه و پیشرفت آن احساس مسؤولیت می کنیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود از مسؤولان برگزاری این همایش خواست، دستاوردهای این رویداد علمی را برای اجرا در اختیار مسؤولان استان در بخش های مختلف قرار دهند.

حجت الاسلام دکتر محمود دیانی، دبیر همایش ملی مازندران شناسی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نیز در این نشست با بیان این که تلاش کردیم در این همایش به ظرفیت ها و مشکلات پیش روی توسعه استان بپردازیم، گفت: به زودی کتاب مجموعه مقالات این همایش علمی نیز از سوی دبیرخانه تدوین و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

وی با تقدیر از حمایت های استاندار مازندران در برگزاری این رودیداد مهم علمی، تصریح کرد: دیدگاه های بسیار مهم و ارزشمندی از سوی اساتید دانشگاه و متخصصان امر در ابعاد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و … مطرح شد که می تواند در رشد و توسعه همه جانبه استان بسیار نقش آفرین باشد.

دیانی به استقبال بالای محققان و پژوهشگران از برگزاری این همایش علمی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مقالات بسیار ارزشمندی از سوی پژوهشگران به دبیرخانه این همایش ارسال شد که به زودی در قالب یک مجموعه مقالات به چاپ خواهد رسید.