تجلیل از فعالین حوزه هنری و بسیج هنرمندان مازندران در ساری با یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

حوزه هنری با همکاری سپاه کربلا و سازمان بسیج هنرمندان مازندران به تجلیل از هنرمندان فعال پرداخت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران بمناسبت سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و پاسداشت هنر متعهد، ضمن یادکردی از سید مرتضی آوینی شهید شاخص هنر انقلابی، از بیش از 50 هنرمند فعال دررشته های مختلف قدردانی شد.

در این برنامه که سه شنبه 16 دیماه با همکاری حوزه هنری مازندران و سازمان بسیج هنرمندان صورت گرفت، ضمن دعوت از بیش از 50 هنرمند و فعال رسانه با رعایت موازین بهداشتی به شکل جداگانه از صبح تا پایان ساعت اداری با اهدای لوح و هدیه نقدی از دعوت شدگان تقدیرشد.

« مهدی معصومی گرجی » رییس حوزه هنری مازندران در ابتدای این رویداد ضمن اشاره به شرایط ناشی از شیوع کرونا و تاثیر آن بر فعالیت فرهنگی هنری و وضعیت درآمدی هنرمندان گفت: از آنجا که یکی از رویکردهای جدی حوزه هنری حمایت از هنرمندان متعهد و انقلابی است، بر آن شدیم تا در این ایام که به نام سردار سلیمانی مزین است از هنرمندان فعال این مرکز و تولید کنندگان آثار با موضوع سردار سلیمانی و شهید فخری زاده قدردانی کنیم.

وی افزود: مراکز هنری، فعالیت خود را مدیون هنرمندان ارزشی و اخلاق مدار هستند( که همواره در تولید آثار هنری و برنامه های فاخر و اثرگذار در صف نخست کار قرار دارند) پس باید در هر شرایط، به معیشت و امور هنرمندان خود فکر کنند.

«حمید رضا هراسانی» رییس سازمان بسیج هنرمندان مازندران نیز در حاشیه این رخداد فرهنگی هنری، با اشاره به «سید مرتضی آوینی» شهید شاخص این سازمان، قدردانی از فعالیت تولیدی و موفقیت های جشنواره ای هنرمندان مرتبط با مرکز بسیج هنرمندان استان در هفته هنر انقلاب (فروردین امسال) را انگیزه تقدیر از هنرمندان عنوان کرد وگفت: ابتدای سال 99 بخاطر کرونا نتوانستیم از این فعالان تجلیل کنیم تا اینکه تصمیم گرفتیم در این ایام و با یاد سردار سلیمانی وشهید فخری زاده دست به این کار بزنیم.

شایان ذکر است که حوزه هنری مازندران پیش از این در ابتدای سال 99 طی برنامه ای از هنرمندان مرتبط، پیشکسوتان و فعال رشته های مختلف هنری قدردانی کرد.