تشییع و خاکسپاری سردار حاج رمضان پورقاسم در ساری برگزار شد

پبکر سردار شهید رمضان پورقاسم در جوار آستان مقدس امامزاده عباس (ع) ساری به خاک سپرده شد.

پبکر سردار “شهید رمضان پورقاسم” با حضور خانواده ، همرزمان و همکاران، پس تشییع در گلزار شهدای ساری و ادای احترام به مزار برادر شهیدش “علی اکبر پورقاسم” به زادگاهش روستای باریک آبسر ساری منتقل شده و پس از وداع با خانواده و اقامه نماز میت جهت خاکسپاری به آستانه امامزاده عباس(ع) ساری منتقل گردید و طبق وصیت این شهید بزرگوار در جوار آن امام زاده به خاک سپرده شد.

بیانیه خانواده سردار شهید پورقاسم درباره مراسم تشییع و تدفین

خانواده سردار شهید رمضان پورقاسم طی بیانیه‌ای اعلام کردند؛ مراسم تشییع و تدفین پیکر ایشان عمومی برگزار نمی‌شود و مراسم تشییع و تدفین به صورت غریبانه را نیز مشیت الهی می‌دانیم.

 خانواده سردار رشید شهید رمضان پورقاسم مسؤول ستاد نمازجمعه ساری که به دلیل بیماری و جراحات شیمیایی شب گذشته دعوت حق را لبیک گفته است طی بیانیه‌ای اعلام کردند؛ اینکه که پس از سال‌ها مجاهدت در سنگرهای مختلف جبهه‌های نبرد جنگ و عرصه‌های خدمت‌رسانی و جهادی و پایمردی در مسیر آرمان‌های انقلاب و وفاداری محض  و سربازی جان برکفانه در ساحت ولایت،  شهادت جانباز سرافراز، سردار رشید اسلام، حاج رمضان پور قاسم رقم خورده است، بی‌گمان مشتاقان و دوستان بی‌صبرانه خود را جهت تکریم و تشییع با شکوه این بزرگ مرد آماده می‌کنند.

علی‌رغم اعلام مراجع رسمی بهداشت استان مبنی بر منفی بودن تست کرونای شهید، اما به سیره این شهید که اطاعت از فرمان ولایت و دفاع از ملت بوده، به درخواست خانواده ایشان و به جهت حفظ سلامت مردم عزیز و دوستان و بستگان و همه عزیزان و امتثال اوامر رهبری عزیز در اجرای دستورالعمل‌های دولت در عدم برگزاری مراسم‌های جمعی و تعهد عمومی به دستورات بهداشتی و عدم تشکیل تجمعات، مراسم تشییع و ترحیم فعلا برگزار نمی‌شود و در اولین فرصت پس از امکان برگزاری، مراسم باشکوه و شایسته تقدیر از یک عمر مجاهدت و تلاش این رزمنده خستگی ناپذیر و همرزم شهیدان برگزار خواهد شد که متعاقبا به اطلاع عموم امت شهید پرور و  حزب الله خواهد رسید.

قطعا برگزاری مراسم غریبانه تشییع و تدفین ایشان مشیت الهی بوده است که در پایان عمر با برکت این شهید در این مقطع تاریخی و به این شکل رقم خورده است.

 

سردار «رمضان پورقاسم» به همرزمان شهیدش پیوست

سردار «رمضان پورقاسم» جانباز شیمیایی هشت سال دفاع مقدس شامگاه سه‌شنبه 13 اسفند پس از تحمل سال‌ها جراحات جنگ تحمیلی در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

سردار «رمضان پورقاسم» در سال 1338 در روستای باریک آبسر شهرستان ساری به دنیا آمد. این فرمانده دفاع مقدس در ابتدای ورود به سپاه پاسدران در سال 1359 در جبهه عملیات‌های منطقه سرپل ذهاب حضور پیدا کرد و در طول سال‌های دفاع مقدس با حضور فعال در عملیات‌های مهمی از جمله آزادسازی مهران و کربلای چهار و پنج، رشادت‌های زیادی از خود به یادگار گذاشت.

سردار پورقاسم طی سال‌های 60 تا 63 در درگیری‌ با منافقین جنگل‌های شمال کشور نیز نقش ویژه ای ایفا کرد و در عملیات غرورآفرین والفجر هشت که منجر به فتح فاو شد به عنوان مسئول حفاظت اطلاعات لشکر ویژه 25 کربلا نقش آفرین بود و در همین عملیات به درجه جانیازی نائل آمد.

سردار پورقاسم که فرماندهی حفاظت اطلاعات نیروی زمینی سپاه پاسداران، مسئول حفاظت اطلاعات لشکر 25 کربلا در دفاع مقدس طی سال‌های 64 تا 67، مسئول حراست وزارت مخابرات کل کشور، مسئول حراست شهرداری تهران و مسئول حراست اوقاف و امور خیریه کشور را در کارنامه سال‌های مجاهدت و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی داشت در تاریخ 20 دی ماه 98 به سمت مسئول ستاد نمازجمعه شهرستان ساری نیز منصوب شد.

این فرمانده هشت سال دفاع مقدس همواره در جبهه انقلاب و هماهنگی بین نیروهای انقلابی و جبهه‌ای در سطح استان مازندران فعالیت کرد و سرانجام روح بی‌تاب و ببقرارش در شامگاه 13 اسفند به برادر شهیدش «علی اکبر پورقاسم» پیوست.