تشییع پیکر آیت‌الله نظری در ساری

پیکر آیت الله عبدالله نظری خادم الشریعه  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهر ساری تشییع و در حیاط منزلش به خاک سپرده شد.

 آیین وداع، تشییع و خاکسپاری پیکر مرحوم آیت‌الله عبدالله نظری خادم الشریعه ، شاگرد و یار همراه امام خمینی (ره) با حضور مسئولان و آحاد مردم در ساری برگزار شد و درخانه ابدی خود آرام گرفت.

به گزارش ایرنا،مراسم وداع با پیکر آیت الله نظری در مسجد جامع ساری برگزار شد و سپس با رعایت پروتکل های بهداشتی از محل مسجد جامع تا میدان ابن شهرآشوب و امامزاده یحیی این شهر روی دستان علاقمندان به این عالم بزرگ تشییع شد.

پیکر این عالم مجاهد و پارسا بنابر وصیت خودش در محل حیاط بیتش واقع در خیابان جمهوری کوچه بهرام اتر ساری به خاک سپرده شد.

از آن جایی که زادگاه آیت الله نظری منطقه کوهپایه ای زیراب در شهرستان سوادکوه بوده است ، ابتدا مراسم تشییع پیکر این عالم جلیل القدر صبح امروز از امامزاده‌ ابوطالب زیراب تا مسجد جامع‌ این شهر به صورت خودرویی برگزار شد و سپس به ساری منتقل شد.

آیت الله نظری که از چهارم بهمن ماه به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده بود ، روز گذشته در سن ۸۸ سالگی به دیار معبود خود شتافت.

آیت الله نظری متولد سال ۱۳۱۱ در شهر زیراب ، از علما و شخصیت های دینی و انقلابی استان مازندران به شمار می رود که در میان مردم از جایگاه و محبوبیت ویژه ای برخوردار بوده است .

وی در بحبوبه انقلاب اسلامی نقش اثرگذاری در تبلیغ انقلاب در میان مردم مازندران داشت به طوری که او به همراه مرحوم حجت الاسلام مصطفی مصطفوی پیام همراهی مردم زیراب با انقلاب را به امام خمینی (ره) منتقل می کرد.

آیت الله نظری در زمان حضور امام خمینی (ره ) در نوفل لوشاتو ، به مدت ۱۱ روز در آنجا حضور داشت و به همراه بنیانگذار انقلاب اسلامی ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران بازگشت .

این روحانی بلندپایه مازندرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ساری درس خارج از فقه و اصول را تدریس می کرد و افراد و علمای بسیاری از محضر وی کسب فیض کردند .

آیت الله نظری پایه گذار دهه غدیر در کشور است و این رسم نکو را در طول دهه‌های اخیر با برپایی مراسم و سخنرانی های علمی در ساری و شهرهای دیگر مازندران زنده نگاه می‌داشت.