پیکر مطهر شهید مدافع حرم «سید جواد اسدی» با حضور پرشور مردم مازندران در ساری تشییع شد.

 پیکر پاک شهید سید جواد اسدی بر روی دستان مردم ولایتمدار ساری تشییع و در زادگاهش روستای امره به خاک سپرده شد.

پیکر شهید مدافع حرم در شهر ساری تشییع شد

 پیکر مطهر شهید مدافع حرم ‘ سید جواد اسدی ‘ با حضور پرشور خانواده معظم شهدا، ایثارگران، بسیجیان، نماینده ولی فقیه در مازندران ، استاندار و اقشار مختلف مردم و در ساری تشییع شد.

به گزارش ایرنا ، مراسم تشییع پیکر این شهید مدافع حرم پس از اقامه نماز توسط آیت اله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران از امامزاده یحیی ساری تا میدان شهدا برگزار شد و سپس برای به خاکسپاری در زادگاهش روستای ‘ امره ‘ انتقال یافت.
استقبال مردم ولایتمدار شهرستان ساری در این مراسم به حدی بود که همه مسیرهای منتهی به میدان ساعت مسدود شد.
تشییع کنندگان با سردادن شعارهای ‘ لاالله‌الاالله ‘ ، ‘ حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست ‘ ، ‘ هیهات من الذله ‘و ‘ این گل پرپر ماست هدیه به رهبر ماست’ پیکر شهید اسعدی را تشییع و بدرقه کردند.
اردیبهشت سال 95 پس از نقض آتش بسی که با وساطت سازمان ملل در سوریه برپا شده بود،13 تن از رزمندگان مازندرانی مدافع حرم در شهرک خان طومان سوریه به دست تکفیری ها به شهادت رسیدند که پیکر مطهر سید جواد اسدی یکی از سیزده شهید مدافع حرم پس از حدود سه سال به کشور بازگشت.
در نبرد خان طومان سوریه شهیدان محمد بلباسی از قائمشهر، علی جمشیدی از نور، رضا حاجی‌زاده از آمل، حسن رجایی‌فر و سید رضا طاهر از بابل، سیدجواد اسدی و محمود دادمهر از ساری، سعید کمالی از میاندرود، علیرضا بربری از بابلسر، علی عابدینی از فریدونکنار، حسین مشتاقی از نکا، رحیم کابلی و یدالله قنبری از بهشهر به شهادت رسیدند.
**خوش اخلاقی با فرزندان و خواندن نماز اول وقت سفارش شهید مدافع حرم است
همسر شهید مدافع حرم سید جواد اسدی در حاشیه مراسم تشییع به خبرنگار ایرنا گفت : خوش اخلاقی با فرزندان و خواندن نماز اول وقت مهمترین سفارش شهید اسدی بود.
وی افزود : سید جواد خود نیز به خوش اخلاقی و لبخند به لب داشتن شهرت داشت.
این همسر شهید گفت : امروز حرمت داری خون شهدا وظیفه همگانی است و زنان این جامعه باید حجاب را همواره مورد توجه قرار بدهند.
وی با قدردانی از مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی که همواره به یاد شهدا هستند ، افزود : رفتار و عملکرد مسئولان و خانواده ها شهدا به یک اندازه در پاسداری از خون شهدا مهم و ضروری است.
مازندران با تقدیم 42 شهید مدافع حرم ، بیشترین نقش را در حفاظت از حرم خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در سوریه و عراق داشته است.
استان مازندران بیش از 10هزار و 400 شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم ایران اسلامی کرده است.