تور دوچرخه سواری بمناسبت گرامیداشت شهدای مدافع حرم شمال کشور و با محوریت سالگرد شهادت سردار خوبی ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

رکاب زنی دوچرخه سواران مازنی تا دیار کریمان

بمناسبت گرامیداشت شهدای مدافع حرم شمال کشور و با محوریت سالگرد شهادت سردار خوبی ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دوچرخه سواران بسیجی مازندران به مقصد کرمان رکاب می زنند
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران ؛ رکابزنان بسیجی با حضور بر مزار شهید گمنام در سپاه کربلا و بدرقه مسئولین ، تور دوچرخه سواری «رهروان علمدار» را از مازندران دیار علویان آغاز نمودند.
در این مراسم سرهنگ قلی پور معاونت محترم سازمان تربیت بدنی و ورزش بسیج مستضعفین کشور ، سرهنگ محمد رضایی جانشین فرماندهی سپاه کربلا ، ییلاقی اشرفی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان و جانشین کمیته ورزشکاران کنگره شهدای مدافع حرم شمال کشور ، غفارپور مسئول تربیت بدنی و ورزش بسیج سپاه کربلا و دبیر کمیته ، افشار مسئول سازمان بسیج ورزشکاران استان مازندران و جمعی از مسئولین و همچنین رؤسای هیات های ورزشی بسیج حضور داشتند .
سرهنگ قلی پور دراین مراسم ضمن آرزوی سلامتی برای گروه اعزامی گفت : در طی این مسیر دوچرخه سواران استانهای دیگر نیز به این گروه ملحق خواهند شد و انشاالله برگزاری مراسم یادبود بر سر مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شهر کرمان پایان بخش برنامه ها خواهد بود .
سرهنگ محمدرضایی جانشین فرمانده سپاه کربلا نیز در این مراسم زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا را یکی از وظایف مهم دانست و افزود؛ با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در واقع انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را از هرنوع تهدید خارجی بیمه خواهد شد و این سلاحی است که باعث عجز و ناتوانی دشمنان اسلام است .
محمد رضا ییلاقی اشرفی معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان در مراسم بدرقه دوچرخه سواران بسیجی مازندران با تقدیر از اقدام فرهنگی ورزشی رکاب زنان گفت: برنامه های متعددی توسط دوچرخه سواران بسیجی در مناسبت های مختلف برگزار شد که از آنجمله می توان به عرض ارادت این ورزشکاران به اقا علی بن موسی الرضا تا مشهد و همچنین عتبات عالیات اشاره کرد و انشالله به برکت خون سردار سرافراز سیدالشهدای جبهه مقاومت، حاج قاسم سلیمانی، تور دوچرخه سواری آینده را به مقصد بیت المقدس برگزار نماییم.
وی افزود؛ ورزشکاران و جوانان استان در موضوع مقاومت نیز پیشتازی خود را حفظ کردند و پرهیز از رقابت با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس، یکی از اقدامات فرهنگی این عزیزان است که موجب سرخوردگی این رژیم در عرصه بین المللی شده است.
غفارپور مسوول تربیت بدنی و ورزش بسیج سپاه کربلا نیز اظهار داشت؛ دوچرخه سوران ما انشاالله طی هشت روز رکابزنی به شهر کرمان خواهند رسید و در آنجا بر سر مزار شهید حاج قاسم سلیمانی میثاق نامه ورزشکاران استان مازندران را قرائت خواهند نمود.
وی در ادامه بیان کرد این یکی از برنامه های محوری کمیته ورزش و جوانان پیش کنگره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم شمال کشور است و از روز 27 آذر تا 13 دی با هماهنگی این کمیته برنامه های دیگری نیز اجرا خواهد شد که اخبار آن طی روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد رسید .