تور گردشگری نمک آبرود چالوس و دریاچه آویدر نوشهر به همت شرکت خلاق گردشگری دهکده رویاها با حضور “سالار امیدی چناری”راهنمای تور و مدرس گردشگری برگزار شد.

تله کابین نمک آبرود چالوس یکی از پرطرفدارترین مقاصد سفر در شمال کشور شهرک توریستی نمک آبرود است که در استان مازندران قرار دارد. تله کابین نمک آبرود را می توان مهم ترین دلیل شهرت این شهرک دانست اما امکانات تفریحی دیگری همچون شهربازی، کارتینگ، پینت بال و … را نیز می توان در آن یافت.

دریاچه آویدر در شرق نوشهر، نزدیک پارک جنگلی سی‌سنگان و نرسیده به روستای کوچک صلاح‌الدین کلا قرار دارد. این دریاچه به خاطر احداث یک سد خاکی به وجود آمده. دریاچه آویدر را به نام‌های دریاچه و سد آویدر و دریاچه صلاح‌الدین کلا هم می‌شناسند. از دریاچه آویدر برای تامین آب مورد نیاز زمین‌های کشاورزی منطقه استفاده می‌شود.

 

شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان، شایسته تقدیرند

رشد اقتصادی و کارآفرینی در گرو حمایت از شرکتهای خلاق و دانش‌بنیان

حضور پررنگ دو شرکت خلاق گردشگری و فرهنگی در هفته گردشگری.

شرکت خلاق گردشگری دهکده رویاها و موسسه خلاق فرهنگی همیاری آیندگان برای سومین سال متوالی به مناسبت هفته گردشگری و در جهت ترویج این فرهنگ، اقدام به اجرای فعالیت جذاب و پرمخاطب نمودند.

این دو شرکت اقدام به ارائه محتوای آموزشی در موضوعات مختلف گردشگری و صنایع دستی و برگزاری مسابقه آنلاین گردشگری از طریق وبسایت و اپلیکیشن نمودند که نزدیک به 2 هزار نفر در این مسابقه شرکت نمودند و قرعه‌کشی برندگان این مسابقه با حضور “باستانی” ریاست میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ساری، “مدانلو” نماینده و رئیس کمیته فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران،  “بشیری” مدیرعامل شرکت گردشگری دهکده رویاها و رئیس هیئت مدیره موسسه همیاری آیندگان و جمعی از کارشناسان محترم به انجام رسید و به 40 نفر پکیج سفر یکروزه رایگان، 40 نفر پکیج سفر یکروزه با 50 % تخفیف و به 10 نفر نیز بیمه نامه منزل مسکونی تعلق گرفت.

بشیری مدیرعامل شرکت گردشگری دهکده رویاها به نامه اخیر استانداری به تمامی دستگاه‌های اجرایی اشاره نمود و گفت: این شرکت گردشگری مجری طرح توسعه گردشگری مجمع همیاری می‌باشد که با هدف ترویج فرهنگ گردشگری و ارائه پکیج‌های سفر و تولیدات صنایع دستی به صورت رایگان به تمامی مخاطبان این طرح به اجرا درآمده که دقیقا در راستای اهداف وزارت متبوع نیز می‌باشد( ارزان سازی سفر و قراردادن هزینه سفر در سبد هر خانوار ) همچنین این طرح ثبت ملی و ثبت جهانی نیز شده است.

باستانی ریاست گردشگری ساری نیز اظهار داشت: این شرکت که از شرکت‌های نمونه می‌باشد علاوه بر اجرای تورهای داخلی و خارجی، مجری طرح توسعه گردشگری مجمع همیاری نیز می‌باشد این طرح بسیار جذاب، همچون شتاب دهنده‌ای در این عرصه عمل می‌کند به عبارتی این طرح طوری پیاده‌سازی شده که دارای مشوق‌های بسیار زیادی برای مخاطبین بوده و خروجی آن، ارائه پکیج‌های سفر و محصولات صنایع دستی ارزشمند به‌صورت رایگان و اقساطی به مخاطبان طرح، اشتغالزایی و ارتقاء سطح آگاهی و دانش مخاطبان نسبت به صنعت گردشگری از طریق در اختیار دادن محتوای آموزشی آنلاین در موضوعات مختلف از جمله مناطق کمتر شناخته شده، مناطق نمونه گردشگری، اقتصاد گردشگری، معرفی هنرمندان و محصولات صنایع دستی و فرهنگ اقوام مختلف می‌باشد و امیدوار است که تمامی فعالان عرصه گردشگری حمایت کنند تا هرچه سریعتر این طرح گسترده شود و عایدات آن، قشرهای مختلف را در بر گیرد.

بشیری در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مدیران و کارشناسان در استانداری، اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، به آغاز ثبت نام و اعطای کارگزاری از آبان ماه اشاره نمود.

راه‌های ارتباطی با شرکت دهکده رویاها (مجری طرح) :

تلفن : 01133305358

www.drni.co.ir

www.majmahamyari.ir