روز پنجم ثبت نام داوطلبان دوره ششم شورای اسلامی شهر ساری

در پنجمین روز ثبت نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر در مرکز حوزه انتخاب شهرستان ساری تعدادی از ساروی ها در جهت طی مراحل ثبت نام در فرمانداری ساری حضور پیدا کردند. 

حال و هوای ثبت نام نامزدهای شوراهای اسلامی شهرهای مازندران/ نام نویسی ۳۲۴ نفر

با پایان یافته ثبت نام نامزدهای انتخابات در روز دوم، ۳۲۴ نفر در ۲۲ شهرستان مازندران برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر مازندران نام نویسی کردند.

به گزارش تسنیم،  مازندران استانی با سه میلیون و 400 هزار نفر بوده که در این دوره از پارلمان شهری دوره ششم در 60 شهر این استان انتخابات شوراهای اسلامی شهر برگزار خواهد شد.

28 خرداد 1400 به عنوان نخستین انتخابات قرن، انتخابات شوراهای اسلامی روستا در بیش از سه هزار و 400 روستا و انتخابات ریاست جمهوری در 22 شهرستان استان برگزار خواهد شد.

با توجه به آغاز نام نویسی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر، حضور چهره‌های جوان، جدید و برخی داوطلبان و اعضای سابق شورای اسلامی شهرهای استان مشاهده می‌شود.

اگرچه ساری و بابل و سلمانشهر از جمله شهرهای استان بوده که شورای اسلامی شهر در برخی از شهرهای آنان منحل شده، حضور چهره‌های با تفکرات انقلابی، ارزشی، جوان، فرهنگی، رسانه ای جایگزین اعضای دستگیرشده شورای اسلامی شهرهای ساری و بابل نیز می‌شوند.

پیش بینی نام نویسی 40 هزار نفر از انتخابات شورای شهر و روستای استان

سخنگوی هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای مازندران نیز با پیش بینی نام نویسی بیش از 40 هزار نفر در این انتخابات گفت: با توجه به حجم بالای ثبت نام، بررسی پرونده‌ها هرچند سخت‌تر می‌شود، اما با دقت بررسی خواهد شد.

علی بابایی کارنامی با بیان اینکه در مازندران در کنار انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری را داریم افزود: در بررسی صلاحیت کاندیدا‌های شورای شهر و روستا، این دوره مراجع استعلام از چهار مرجع به شش مرجع افزایش یافت و شورای نگهبان و سازمان اطلاعات سپاه نیز به خوبی نقش آفرین هستند.

بررسی صلاحیت با رعایت حفظ آبروی کاندیداها

رئیس هیئت عالی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شورهای اسلامی شهر و روستای مازندران نیز با بیان اینکه‌ صلاحیت شوراهای اسلامی شهر و روستای مازندران با حفظ آبرو کاندیداها بررسی می‌شود، گفت: موضوعات شرعی و قانونی بررسی پرونده‌ها نیز لحاظ خواهد شد.

بهرام سعادتی با اشاره به اینکه کاندیداهایی که بر اساس استعلام مراجع 6 گانه فسادی، سیاسی، اقتصادی و اخلاقی داشته باشند تکلیف آنها در صلاحیت مشخص است، افزود: صلاحیت کاندیداها این دوره با دقت بالا بررسی می‌شود‌.

وی انتخاب اعضای هیات نظارت شهرستانها برای بررسی پرونده را از جمع افراد امین جامعه برشمرد و تصریح کرد: با توجه به نارضایتی مردم در برخی مناطق، شهر و روستاها به اعضای شورای متخصص و متعهد نیاز دارند.

نام نویسی 324 نامزد شورا تا پایان روز دوم

رئیس ستاد انتخابات مازندران نیز با بیان اینکه تاکنون 324 داوطلب برای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان ثبت نام کردند، افزود: از این تعداد 153 نفر ثبت نهایی کردند و و 117 نفر در حال ثبت نام و 54 نفر در دست بررسی است.

وی افزود: از مجموع ثبت نام نهایی شده 143 نفر مرد و 10 نفر زن هستند و چهار نفر دیپلم، چهار نفر فوق دیپلم، 83 نفر لیسانس، 57 نفر فوق لیسانس، چهار نفر دکتری یک نفر دارای تحصیلات حوزی است.

حسین حسن نژاد بیان کرد: بیشترین شمار ثبت نام کنندگان به تعداد 18 نفر مربوط به ساری بوده است.