نخستین جشنواره شیر بلال سیمرغ (کیاکلا) به میزبانی روستای رکن‌کلا بخش مرکزی این شهرستان با حضور استاندار مازندران، نماینده مردم سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران، مدیرکل پست و جمعی از مسؤولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

 

با همت فرمانداری شهرستان سیمرغ و با همکاری شورای اسلامی روستا و دهیاری روستای رکن کلا و ادارات میراث فرهنگی ، ارشاد و جهاد کشاورزی شهرستان ، نخستین جشنواره «شیر بلال» در روستای رکن کلا برگزار شد.

گفتنی است ، این جشنواره با پیگیری های فرماندار و معاون فرماندار شهرستان سیمرغ به شکل بسیار مناسبی برگزار شد.

در حاشیه این جشنواره با همت اداره میراث فرهنگی شهرستان سیمرغ ، غرفه های صنایع دستی و محصولات خانگی نیز برپا شده بود.

*** استاندار مازندران گفت: برگزاری مراسمات شاد و پرنشاط حق مردم استان است.

به گزارش مازنی خبر ، محمد اسلامی در نخستین جشنواره شیربلال شهرستان سیمرغ ، با تاکید بر اینکه ما در استان باید به داشته های خود افتخار کنیم ، اظهار داشت: شکر نعمت ، باعث افزوده شدن نعمت های خداوندی می شود.

نماینده عالی دولت در استان مازندران تصریح کرد: بنده از همه ی مردم شهرستان سیمرغ بابت حفظ زمین های کشاورزی شان تشکر می کنم.

وی ادامه داد: فناوری از ایران به سمت دنیای غرب  رفت و آنها با دانش ما توانستند کشورهایشان را بسازند.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه جشنواره شیربلال زنگ توسعه کشاورزی و شروع فعالیت در شهرستان سیمرغ است ، افزود: ما فراموش کردیم ملت مبتکر و خلاقی هستیم و باید به خویشتن خویش بازگردیم.

اسلامی اظهار داشت : ما جهت پیشرفت باید به جوانان کشور اعتماد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه با خلاقیت ، زنجیره ارزش به وجود می آید ، افزود: هر شهرستان با یک یا دو محصول کشاورزی می تواند با ایجاد زنجیره ارزش ، تولید را گسترش و آمار اشتغال را افزایش دهد.

اسلامی ادامه داد: صنایع تکمیلی ضرورت توسعه کشاورزی در هر منطقه است .

*** فرماندار سیمرغ گفت: بیش از 500 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان سیمرغ زیر کشت ذرت می باشد.

به گزارش مازنی خبر ، مجتبی حبیب نژاد در جشنواره شیربلال شهرستان سیمرغ با تشکر از حمایت های استاندار در برگزاری چنین مراسماتی ، افزود: نزدیک 8 هزار تن هر سال در شهرستان سیمرغ تولید می شود اما هر چند در استان بیشترین ذرت را تولید می کنیم ولی در بحث برند سازی به خوبی عمل نکرده بودیم.

وی برگزاری اینگونه جشنواره ها را در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و ادامه داد: برگزاری جشنواره شیرین بلال اتفاق خوبی برای رونق اقتصادی کشاورزان این شهرستان می باشد.

حبیب نژاد افزود: بیش از 98 درصد فعالیت مردم سیمرغ مرتبط به کشاورزی است و این شهرستان در زمینه تولید محصولاتی مانند ذرت ، کیوی و توت فرنگی حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

فرماندار سیمرغ تصریح کرد: عدم وجود صنایع تبدیلی در شهرستان یکی از معضلات اصلی کشاورزان سیمرغی است که در همین راستا ، پیگیر جذب سرمایه گذار برای این امر هستیم.