به مناسبت روز دانش آموز و هفته مازندران؛

جشنواره بزرگ کتابیاران مازندران در ساری برگزار شد

اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت روز دانش آموز و هفته مازندران، جشنواره بزرگ کتابیاران مازندران را در ساری برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، جشنواره کتابیاران مازندران به مناسبت روز دانش آموز و هفته مازندران در سالن هلال احمر ساری برگزار شد و طی آن از 47 دانش آموز که بعنوان کتابیار در برنامه های کتابخانه های عمومی استان مشارکت فعال داشته اند، قدردانی شد.
در این برنامه که با آیتم هایی مانند نمایش عروسکی، اجرای گروه تئاتر و مسابقات مفرح کتاب محور همراه بود، در بخشی ویژه از آرین غلامی، نوجوان عضو تیم ملی شطرنج ایران به دلیل مسئله استکبارستیزی و عدم رویارویی با نمایندگان رژیم صهیونیستی تقدیر بعمل آمد.
آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جشنواره با بیان اینکه دانش آموز بودن را نباید به مطالعه کتاب های درسی محدود کرد، اظهار داشت: فراگیری علم و دانش با مطالعه کتاب های مفید غیر درسی به کمک خانواده، معلمان و کتابداران در کتابخانه های عمومی لازم است، چراکه زندگی با کتاب و رشد یافتن با کتابخوانی، هنر زندگی بهتر و ترسیم آینده ای درخشان تر را به ما می آموزد؛ علم و آگاهی بال های پیشرفت آینده سازان ما خواهند بود و آنها می توانند با این بال ها به خداوند نزدیک تر شده و طعم زیبای زندگی در آسمان افتخار و قله های موفقیت را به خوبی بچشند.
وی افزود: کتابخانه بوستان دانش است و دانش آموزان هم گل های زیبا و معطر این بوستان هستند که می توانند بعنوان یک الگوی خوب برای سایر دوستانشان، آنها را برای بهره مندی از نعمت کتاب های مفید، تشویق کنند.
ولیپور با تاکید بر اینکه دانش آموزان امروز همانند دانش آموزان بحبوحه انقلاب اسلامی، آگاه، بصیر و استکبارستیز هستند، ابرای امیدواری کرد: کتابیاران و همه دانش آموزان بتوانند با کتاب، پیام آور خداباوری و آگاهی و مهربانی و در همه جا بعنوان سفیر کتاب، مروج کتابخوانی و مطالعه مفید باشند.