مراسم جشن ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر با عنوان «جشن دخترانه رویش» با سخنرانی حجت‌الاسلام طالبی‌نیا مدیرکل اروپا و آمریکا مجمع جهانی اهل بیت (ع مسجد علی‌بن موسی‌الرضا (ع) بوستان ولایت ساری برگزار شد.

این برنامه با مشارکت سازمان بسیج ورزشکاران استان، سازمان بسیج رسانه مازندران، اداره تبلیغات اسلامی ساری و معاونت فرهنگی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان به همراه یک کانون فرهنگی تبلیغی و رسانه ای رویش مازندران برگزار شد.

سمیه قاسمی طوسی در جشنی که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) با عنوان بانوی عشق در مسجد بوستان ولایت ساری برگزار شد، با تبریک این روز خجسته، برای همه دختران امروز و دیروز و فردای این کشور آرزوی سلامتی و شادکامی و موفقیت داشت.

وی با بیان اینکه دهه کرامت برای شیعیان از جایگاه مهمی برخوردار است و در این ایام برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود، اظهار کرد: تمام تلاش ما باید در راستای کرامت انسانی و رسیدن به کمال و رضایت الهی باشد. به‌ویژه ما مسئولان باید خدمات کریمانه، عادلانه و منصفانه را داشته باشیم تا رضایت خدا و خلق خدا را به دست آوریم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه اول ذی‌القعده با میلاد حضرت معصومه آغاز می‌شود و در پایان این دهه نیز میلاد ثامن‌الحجج(ع) را داریم، بیان کرد: این بانوی بزرگوار که به عشق برادرش راهی خراسان می‌شود؛ مصداق بارزی از مهر و وفاداری به خانواده و کرامت انسانی است؛ پس از اتفاقاتی که در مسیر این سفر برای ایشان رخ می‌دهد نهایتا در شهر قم استقبال خوبی از ایشان می‌شود اما به دلیل بیماری، پس از چند روز رحلت کردند و اکنون بارگاه مقدس ایشان همچون بارگاه امام رضا(ع) ملجأ و مأوای ارادتمندان به خاندان اهل بیت(ع) است.

قاسمی‌طوسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حوزه بانوان و خانواده گستردگی زیادی دارد، هم در بخش کودکان و نوجوانان، هم خانواده و به‌طور ویژه زنان و مسائل مربوط به آنها را تا جایی که امکان داشته باشد در قالب همایش، کارگاه یا استارت‌آپ با کمک دستگاه‌های اجرایی انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات خوبی که با همکاری بسیج کارگری، سپاه کربلا، امور بانوان، شهرداری‌ها و فرمانداری‌های نزدیک مرکز استان بویژه قائمشهر انجام شد؛ جشنواره مد و لباس با عنوان پارسی‌پوش بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: امنیت غذایی و سلامت خانواده‌ها برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و از اینرو برنامه‌هایی را با کمک دفاتر روستایی در حال انجام داریم.

قاسمی‌طوسی در پایان بیان کرد: بدون نگاه جنسیتی همواره طرح‌های مبتکرانه و خلاقانه‌ای که به تقویت سلامت و رفع مشکلات حوزه بانوان و خانواده کمک کند را پذیرا هستیم و مطمئنا اگر در رفع معضلات و تقویت توانمندی‌ها کنار هم باشیم به نتایج خوبی می‌رسیم.

جشن رویش با حضور حجت‌الاسلام دکتر سعید طالبی‌نیا مدیرکل اروپا و آمریکا مجمع جهانی اهل بیت(ع)، رئیس سازمان بسیج رسانه، رئیس سازمان بسیج ورزشکاران و مسئول گروه رسانه‌ای رویش مازندران برگزار و در پایان از دو ورزشکار بسیجی(مهنا میرزایی و سهیلا انصاری)، دو خبرنگار ارزشی خانم‌ها (مهری کهن‌روز و مریم کلبادی‌نژاد) و همچنین مهدیه رجایی‌فر دختر شهید مدافع حرم رجایی‌فر، با تقدیم هدایایی تقدیر شد.