جشن “سحرخیزان کوچک” در پست مازندران

عکاس(دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

به مناسبت عید سعید فطر جشن سحرخیزان کوچک ویژه دختران روزه اولی در پست استان مازندران برگزارشد.

به گزارش روابط‌ عمومی اداره کل پست استان مازندران اولین جشن سحرخیزان کوچک ویژه دختران نوجوان که برای اولین بار روزه گرفتند با حضور حجةالاسلام قلیان دبیر شورای فرهنگی وزارت ارتباطات، زارعی نماینده مردم مجلس شورای اسلامی شهرستان ساری و میاندرود، بخشی سرپرست پست استان، رجبی مدیرکل امور اجتماعی استانداری، سرهنگ شعبانی فرمانده بسیج ادارات استان، حجت الاسلام آقاجانزاده امام جماعت پست استان، بوداغی مدیر کل بازنشسته و مدیرعامل کانون بازنشستگان پست استان و جمعی از فرزندان که اولین روزه گرفتن به اتفاق خانواده شان در سالن همایش پست استان مازندران برگزار شد.

این مراسم با حضور بیش از ۱۰۰ روزه اولی همراه با برنامه های متنوع و آموزنده در فضایی شاد و خاطره انگیز برگزار شد،هدف از این ویژه برنامه شکل گیری هویت دینی و تقویت مبانی اعتقادی دانش آموزان، ترسیم خاطره ای ماندگار برای روزه اولی ها، تشویق و تبیین اهمیت فرائض الهی و ایجاد نشاط معنوی و معرفی خدمات پستی و تبیین برنامه ۵سال پست استان بود.

محسن بخشی سرپرست پست مازندران گفت، با توجه به اینکه همیشه اولین ها در خاطر می ماند، این جشن برای اولین بار در پست استان و در کشور جهت تشویق، آشنایی و انس هر چه بیشتر کودکان با مسائل و احکام روزه و ماه مبارک رمضان برگزار شد.

وی در مورد تبیین برنامه ۵سال پست استان مازندران و برنامه جدید پست استان مازندران خدمات جدید احصا شده که بزودی در پست مازندران شروع بکار می کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قلیان دبیر شورای فرهنگی وزارت ارتباطات ادامه داد در حالیکه به ماه رمضان نزدیک می شویم میبینیم که هر ساله تعداد زیادی از دختران و پسران به عنوان روزه اولی شناخته می شوند.

فرزندان از خانواده الگو می گیرند و اگر خانواده روزه داری و عبادت و شب زنده داری در این ماه را به همراه فرزندانشان انجام دهند فرزندانشان از آن ها الگو می گیرند و اخلاق اسلامی را می آموزند.

در این ماه باید به فرزندان آموزش داد و تشویقشان کرد که مساجد می توانند نقش زیادی در این زمینه داشته باشند.
دبیر شورای فرهنگی وزارت ارتباطات گفت همه ساله مجموعه وزارت ارتباطات بخصوص کارکنان پست بیشترین فرزندان سهم در جشن تکلیف را در مجموعه دارد.

وی گفت: جشن سحرخیزان برنامه ای است که آغازگر یک حرکت منسجم برای گام برداشتن در مسیر ارزش های دینی و معنوی محسوب می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز وزارت ارتباطات، آغاز سن تکلیف را راهی برای انس و ارتباط بیشتر با خدای متعال دانست و افزود: امروز آغاز مرحله جدیدی از زندگی شماست و لازم است برای حفظ پیوند و دوستی با پروردگار مهربان از به جا آوردن نماز در وقت فضیلت غافل نشوید.
وی اهمیت تربیت دینی فرزندان تاکید کرد و افزود: مسؤلیت خانواده‌ها در این خصوص بسیار سنگین است و  باید در این دوره نوجوانان را با ترغیب و تشویق با وظایف دینی آنها آشنا نمود.

شایان ذکر می باشد این جشن بسته‌های فرهنگی، پک‌های پذیرایی   و جوایز همراه با لوح تقدیر به دانش آموزان اهدا شد.

در پایان بخشی سرپرست پست استان مازندران از دکتر پزشکیان ، بانی و خیر که هزینه ها جشن را برعهده داشتند تقدیر و تشکر کرد .