جشن هزارمین شماره روزنامه کرانه با حضور مدیرکل ارشاد مازندران

عکاس (زینب ذبیحی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

جشن کوچک هزاره کرانه با حضور مدیرکل ارشاد مازندران
روزنامه اجتماعی و اقتصادی کرانه شمال پس از چهار سال تلاش در راستای تحقق بخشیدن به جایگاه والای رسانه ای،در هزاره شمارگان خود افتاد.

دکتر شالویی حامل پیام وزیر ارشاد برای کرانه ای ها

به گزارش کرانه شمال؛ دکتر محمود شالویی مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی در تماسی تلفنی به مدیر مسئول این روزنامه پیام تقدیر دکتر اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی را ابلاغ و دکتر زارع مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز به اتفاق هیات همراه با حضور در دفتر این روزنامه در جشن کوچک هزارمین شماره این مطبوعه شرکت کرد.

بر اساس این گزارش؛ دکتر شالویی ابراز داشت:وزیر محترم ارشاد، انتشار افتخارآمیز هزارمین شماره روزنامه کرانه شمال را در سایه تلاش شما بانوی سخت کوش و صاحب اندیشه تبریک گفت و امیدوارم که همچنان مشی عدالت و شفافیت که موثرترین مسیر توسعه است را استمرار ببخشید. اینکه توانسته اید در شرایط سخت رسانه‌ای و در فضای سالم اخلاقی و فرهنگی به قلم حرمت بخشید و با خبرنگاران صاحب اندیشه و نویسندگان مجرب گام در مسیر عقلانیت رسانه‌ای بردارید و سهم بسزایی در تنویر افکار عمومی و هدایت آحاد جامعه به سوی خرد ورزی داشته باشید، بی‌تردید حفظ این روند، امری مدیریت شده و قابل ستایش است.

امیدوارم در گام دوم انقلاب شاهد نقش تاثیرگذار این روزنامه در عرضه رسانه باشیم و با پیروی فرمایشات مقام معظم رهبری و مسئولین خدمتگزار؛ درتحقق بخشیدن رشد و شکوفایی شمال و ایران کوشا باشید و توفیق روز افزون تان را از درگاه حق خواستارم.

شالویی در ادامه این گفت وگوی تلفنی خاطرنشان کرد: من هم به سهم خود در سمت مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بنا به شناختی که از شما دارم، شاهد تلاش‌هایتان بوده ام، صمیمانه ترین شادباش را به مناسبت این رویداد فرخنده و امید بخش برایتان دارم .

افزایش سواد رسانه ای از رسالت های اصلی رسانه ها

دکتر عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران هم در این رویداد با بیان اینکه: کرانه شمال از جمله روزنامه های خوب استان مازندران است که همواره بر محور قانون عمل کرده و با حرفه‌ای گری توانسته است به جایگاه خوبی در استان دست پیدا کند گفت: طی هفت سالی که معاون فرهنگی هنری اداره کل ارشاد مازندران بوده ام و دو سالی که مدیرکل این اداره هستم شاهد فعالیت حرفه ای روزنامه کرانه شمال هستم و باید بگویم که کرانه از جمله روزنامه‌های دغدغه‌مند استان است که انتظار می‌رود در کنار تولید محتوای اختصاصی و نقد منصفانه خود با پیشنهادات سازنده به تأثیرگذاری بیش از پیش خود به مدیران استان مسائل و مشکلات را گوشزد کند.

مدیرکل ارشاد اسلامی مازندران ضمن آرزوی روزهای خوب و امیدبخش برای این روزنامه، مسئولان و کارکنانش گفت: خوشحالیم که شماره هزارم کرانه شمال همزمان با میلاد سراسر لطف رسول مهربانی ها منتشر شد.

وی با اظهار اینکه: انشاالله شاهد شمارگان های این روزنامه در هزاره های دیگر و حتی سراسری شدن آن باشیم با اظهار اینکه از ۱۷ روزنامه استان مازندران ۱۰ تا ۱۳ روزنامه مدام منتشر می شوند؛ مازندران را از جمله استان های با ظرفیت بالا در کشور دانست و گفت: اگرچه این استان رتبه سوم و بعضاً چهارم روزنامه در کشور را دارد اما با توجه به زیرساخت هایی که هم اکنون در حوزه فضای مجازی مشاهده می‌کنیم تقریبا ۳۰ تا ۴۰ درصد رسانه‌های مکتوب استان تاثیرگذاری خود را حفظ کرده‌اند گفت: اگر دوستان رسانه‌ای ما نتوانند همزمان با رشد فضای مجازی به تولید محتوای حرفه‌ای خود و انتشار گسترده آن بر بستر فضای مجازی بیافزایند از سپهر آسمان رسانه‌ای استان حذف خواهند شد.

وی گفت:یکی از رسالت های اصلی رسانه در شرایط فعلی سواد رسانه ای است و افزایش سواد رسانه‌ای مردم امری است که رسانه‌های ما باید برای آن تلاش کنند تا مردم بتوانند اخبار موثق و درست را از بین هزاران خبر غیر موثق در فضای مجازی تشخیص دهند.

وی تاکید کرد: رسانه‌های ما باید در این خصوص باید خودجوش پای کار باشند چراکه ادامه حیات رسانه ها گره خورده با افزایش سواد رسانه‌ای است .