جلسه روسا و نواب رئیس شهرستان ها و مسئولین کمیته های استان هیات اسکواش مازندران گزارش عملکرد سال ۹۷ و بررسی برنامه های سال ۹۸ در ساری برگزار شد.

مربی پاکستانی اسکواش به مازندران می‌آید

رئیس هیئت اسکواش مازندران با اشاره به تقویت استعدادیابی در رشته ورزشی اسکواش شهرستان‌ها گفت: یوسف زی جهان مربی سابق تیم ملی اسکواش و مربی پاکستانی‌الاصل به مازندران می‌آید.

به گزارش تسنیم، بهمن صفری مرمتی در جلسه رؤسا، نوابین هیئت‌های شهرستانی و کمیته‌های استانی هیئت اسکواش مازندران اظهار داشت: مقدمات انعقاد با نامبرده انجام و قرار شد وی جهت حضور و آموزش دوره‌‌های مربی‌گری اسکواش به‌مدت یک سال حاضر شود.

وی افزود: سال 97 برای نخستین بار لیگ اسکواش را در مازندران با حضور 16 تیم و 80 بازیکن ایجاد کردیم و از هشت شهرستان در این دوره از مسابقات حاضر شدند.

صفری گفت: امیدواریم در سال جدید دومین دوره مسابقات لیگ استان را در مازندران برگزار کنیم و المپیاد استعدادهای برتر و پدیده‌های مسابقات با حضور 8 تیم استان برگزار شد.

رئیس هیئت اسکواش مازندران با اشاره به اینکه مازندران در طرح آمایش قهرمانی وزارت ورزش قرار گرفت، تصریح کرد: هیئت اسکواش مازندران در ردیف سه هیئت برتر کشور در سال 97 قرار گرفته است.

صفری با بیان اینکه مسابقات جام اعیاد شعبانیه با هدف برپایی گلریزان جهت کمک به سیل‌زدگان مازندران برگزار می‌شود، اضافه کرد: عواید حاصله این مسابقات جهت کمک به سیل‌زدگان استان خواهد بود.

رئیس هیئت اسکواش مازندران با ابراز اینکه “مسابقات جام رمضان را امسال با حضور استان‌های صاحب‌نام اسکواش کشور بنا داریم برگزار کنیم”، گفت: تقویت کلاس‌های مربی‌گری و داوری و برپایی جشنواره استعدادیابی در بهار امسال برنامه‌ریزی شده است.

وی با اعلام اینکه 40 درصد اقدامات احداث نخستین کورت اسکواش ساحلی کشور انجام شده است، ادامه داد: امیدواریم با همکاری مسئولان شهرستان نکا این سالن کورت در شرق مازندران امسال بنا شود.

صفری با اظهار اینکه در 4 سال گذشته اقدامات خوبی برای ارتقای رشته اسکواش در مازندران صورت گرفته است، تصریح کرد: برنامه محوری در اجرای اهداف هیئت اسکواش مازندران دنبال می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی هیئت اسکواش مازندران برای حضور اسکواش‌بازان مازندران در مسابقات بین‌المللی خبر داد و گفت: پیشکسوتان اسکواش مازندران در مسابقات اسکواش کشور حضور خواهند یافت.