جلسه شورای آموزش و پرورش استان به ریاست احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران، مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و وزارت آموزش و پرورش در استانداری برگزار شد.

استاندار مازندران در این جلسه با اشاره به این که تزکیه و تربیت فرهنگی و دینی یکی از الزامات و ضروریات در آموزش و پرورش است که می بایست همراه با تعلیم و آموزش های علمی برای رشد روانی و اعتلای فکری نسل های آینده برنامه ریزی و اجرا شود، افزود: اجرای طرح امین و حضور طلاب در مدارس حرکتی مطلوب در این راستاست که باید با آموزش های مهارتی لازم برای مبلغین همراه باشد.

وی با اشاره به این که طرح امین؛ نوعی جهت گیری به سمت تحقق تربیت های دینی است که می تواند در شرایط فرهنگی جهان معاصر، محمل خوبی برای صیانت فرهنگی دانش آموزان باشد، بر لزوم آسیب‌شناسی پیش از اجرای طرح و گسترش آن با توجه به ظرفیت‌های استان تأکید کرد.

حسین زادگان با اظهار خوشحالی از اینکه در سال‌های اخیر در تصمیم‌گیری‌ها، اولویت‌های اصلی آموزش و پرورش نظیر تربیت دینی و فرهنگی دانش آموزان مد نظر قرار می‌گیرد، گفت: مهم این است که برای نهادینه کردن امور تربیتی در نسلی که در همه‌ی بخش‌های جامعه حضور دارد، آموزش و پرورش یک نهاد اصلی است.

رییس شورای آموزش و پرورش استان به هجمه سنگین مخالفان نظام به صورت آرام و خاموش در میان نسل دانش آموز و آینده ساز اشاره کرد و اظهار داشت: دشمنان انقلاب با کوچک شمردن اقدامات نظام در تمامی حوزه‌ها قصد مورد هدف قرار دادن اعتقادات این نسل را دارند.

استاندار تاکید کرد: مهم ترین ظلم به نسل جوان این است که اعتقادات دینی و فرهنگی و انقلابی را با آن ها به اشتراک نگذاریم و دستاوردهای نظام و انقلاب را عمیقا تبیین و دانش آموزان و جوانان را اقناع سازی نکنیم.

حسین‌زادگان با اشاره به این که به یک خیزش روشنگری در کشور برای نسل هایی که از دستاوردهای انقلاب کمتر اطلاع دارند، نیاز داریم، ابراز نمود: از ظرفیت آموزش و پرورش، توانمندی انسانی و علمی حوزه های علمیه، توانمندی خیرین و همچنین ظرفیت آی تی و شبکه شاد در این راستا باید بهره برد و مجموعه استان و استانداری مازندران نیز حمایت های لازم را از اجرای این طرح بعمل خواهد آورد.

استاندار با بیان این که تبلیغ فرهنگی باید غیرمستقیم، خلاق، کارآ و دارای جذابیت باشد، لذا تولید محتوای با کیفیت در این راستا بسیار مهم است، افزود: آسیب شناسی اصولی و درست از آسیب های وارده به نسل جوان و آسیب های فرهنگی کنونی می تواند رهنمود مناسبی برای تهیه محتواهای مورد نیاز باشد.

حسین زادگان، یادآور شد: از آن‌جایی که به دلیل شیوع کرونا امکان حضوری دانش‌آموزان در برنامه ها وجود ندارد، تولید محتوا در اجرای این طرح در شبکه شاد با توجه به پرسش‌های ذهن نوجوانان بسیار مهم است تا پیام‌ها اثربخش باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مازندران که به ریاست استاندار برگزار شد از همکاری و هم افزایی اعضای شورا قدردانی کرد و گفت: در زیست بوم جدیدی قرار گرفتیم که حفظ سلامت همکاران و دانش آموزان اولویت همه ماست و در این زیست بوم جدید، همه توان دستگاه تعلیم و تربیت را به کار گرفتیم تا از طریق آموزش مجازی به اهداف علمی و آموزشی خود برسیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، “علیرضا سعدی پور” در ادامه به ضرورت برخورداری دانش آموزان از گوشی هوشمند و تبلت گفت: برابر آخرین بررسی ها مشخص شده بود که تعدادی حدود ۴۰ هزار تن از فرزندان عزیز ما بنا به مشکلات مالی و اقتصادی خانواده، توان و امکان تامین این ابزار را برای شرکت و بهره مندی از کلاس های آنلاین ندارند.

وی در ادامه به مصوبات شورای آموزش و استان و حمایت شخص استاندار اشاره کرد و افزود: در این بستر همه تلاش خود را به کار گرفتیم تا کمک و مساعدتی به این بخش از فرزندان صورت بگیرد و موفق شدیم حدود ۱۴ هزار گوشی هوشمند و تبلت تامین و دراختیار این فرزندان قرار داده شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین گفت: با همکاری برخی بانک ها چون ملی، توسعه تعاون و صادرات ۵۴۰۰ فقره تسهیلات در اختیار اولیای این دانش آموزان قرار داده شد تا اقدام به خرید گوشی نمایند.

سعدی پور سپس به همکاری برخی دستگاه ها ازجمله کمیته امداد امام خمینی(ره) اشاره و خاطرنشان کرد: این نهاد نیز حدود ۴۰۰۰ گوشی هوشمند و تبلت برای جامعه هدف خود تهیه کرد که بسیار قدردان این عزیزان به ویژه حجت الاسلام عالیشاه مدیر کل این مجموعه هستیم ضمن اینکه مجمع خیرین استان نیز در این مسیر تلاش و همکاری خوبی داشت و کمر همت خود را بستند تا  مشکل بخشی از فرزندان را حل کنند و از جناب هاشمی مدیرعامل مجمع خیرین مازندران تشکر می کنم.

وی در همین زمینه ادامه داد: با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز اختصاص حدود یک میلیارد تومان برای خرید تبلت و گوشی هوشمند در دست اجرا است و افزون بر آن پویش همکلاسی مهربان نیز  با محوریت فرمانداران، بخشداران، شوراهای اسلامی همکاری کردند و ۴۰۰۰گوشی از این طریق تامین شد.

در ادامه وضعیت درمانگاه فرهنگیان استان و همچنین وضعیت مراکز رفاهی زیرنظر آموزش و پرورش به عنوان دستور کار بعدی جلسه طرح شد و هر کدام از اعضا به طرح دیدگاه خود پرداختند و کارگروه هایی برای پیگیری این مشکل تعیین شد.