جلسه شورای اداری استان مازندران، به ریاست استاندار مازندارن و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی در سالن شماره 1 استانداری مازندران برگزار شد.

استاندار مازندران در جلسه شورای اداری استان:

مبارزه با فساد اداری از اولویت های ماست

احمد حسین زادگان با اشاره به این که واحدهای تولیدی راکد و تملیک شده استان را شناسایی کردیم و اقدام برای فعال کردن آن ها یک شعار نیست و باید روند کار در این خصوص شفاف و روشن باشد، گفت: گزارش های ماهانه ی دقیق درزمینه روند و پیشرفت کار در حوزه تولید و واحدهای احیا و فعال شده باید ارایه شود. ‎

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان در جلسه شورای اداری استان با اشاره به نامگذاری امسال؛ به سال رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، با بیان این که مسئولیت اصلی و محوری در سال جاری؛ حفظ اشتغال و تولید موجود و ارتقا وضع موجود به وضع مطلوب است، تاکید کرد: فرمانداران در شهرستان ها و بانک ها در این راستا نقش جدی و محوری دارند.

حسین زادگان با اشاره به این که واحدهای تولیدی راکد و تملیک شده استان را شناسایی کردیم و اقدام برای فعال کردن آن ها یک شعار نیست و باید روند کار در این خصوص شفاف و روشن باشد، گفت: گزارش های ماهانه ی دقیق درزمینه روند و پیشرفت کار در حوزه تولید و واحدهای احیا و فعال شده باید ارایه شود.

وی افزود: حدود 3 هزارنفر اتباع خارجی به ویژه افغانی در استان مشغول فعالیت هستند، با جمع آوری این افراد، هزارفرصت شغلی ایجاد می شود و ضرورت دارد سهم اشتغال فرزندان استان به آنان تعلق یابد.

استاندار با تاکید بر این که در شرایط موجود تنها با افزایش بهره وری می توان کسری های موجود در حوزه های اعتباری را جبران کرد، اظهار داشت: صرفه جویی در ادارت و کاهش مصرف انرژی در منازل از دیگر راهکارهای این بخش است و برنامه های بهینه سازی مصرف برق پیش از ورود به شرایط بحران باید در دستور کار قرار گیرد.

وی خواستار شناسایی مصادیق کاهش مصرف برق و ایجاد بهره وری در این حوزه از سوی دستگاه های ذی ربط شد و عنوان کرد: از رسانه ها توقع داریم بصورت مصداقی برای توسعه استان پیشنهاد بدهند و سمن ها و آموزش و پرورش در نهادینه کردن برنامه های مرتبط با فرهنگ عمومی با جدیت بیشتری به میدان بیایند.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که تخصصی کردن سمن ها در جهت پیشبرد امور در بخش های مختلف یک ضرورت است، ابراز نمود: باید با مشارکت مردم نسبت به تحقق برنامه ها و پیشبرد امور در جامعه اقدام کرد و در حوزه مصرف بهینه برق باید برنامه عملیاتی به تناسب مقتضیات دستگاه ها ارایه شود.

استاندار گفت: حریم ۶۰ متری سواحل باید بر اساس قانون آزاد شود و هیچ کس نمی تواند از این قانون سرپیچی کند و فقط استثنائاتی در مورد نیروهای نظامی و امنیتی وجود دارد، که باید از مسیر قانونی اش انجام شود.

حسین زادگان، با بیان این که اثرات روانی سیل همچنان باقی است و دستگاه های حمایتی نباید مساله را رها کنند، افزوود: دستگاه های متولی در حوزه بازسازی به تعهدشان بصورت کامل عمل کنند.

استاندار با اشاره به این که برخی مشاغل در استان وجود دارد که پیشران و محرک توسعه اند، گفت: در خصوص فعال کردن صنایع پتروشیمی و فولادی در مناطقی که زمین غیرزراعی وجود دارد باید اقدام شود و همچنین در مورد سد کسیلیان و زارم رود بشرط جنگلکاری در بخش هایی که صرف سدسازی می شود از سوی رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست موافقت شده است.

وی با اشاره به این که معادن در مازندران در شمار ظرفیت های دست نخورده است و جز در موارد معدود کار آنچنانی صورت نگرفته، یادآور شد: با سازمان زمین شناسی برای شناسایی هوایی پهنه های معدنی به نتیجه رسیده ایم.برای رسیدن به توسعه باید چرخه کامل معدنی محقق شود.

استاندار مازندران طرح مازندران پاک را یک طرح واقع بینانه و ضروری برای حفظ محیط زیست مازندران دانست و با بیان این که این طرح بهیچ وجه شعاری نیست، گفت: برای تحقق این طرح نیازمند پویش و اهتمام سراسری و بهره گیری از همه ظرفیت ها هستیم.

مقام عالی دولت در مازندران تکریم ارباب رجوع و گوش فرادادن به مشکلات و سخنان مردم را در جلب و افزایش رضایتمندی جامعه بسیار موثر تلقی کرد و اظهار داشت: مبارزه با فساد اداری از اولویت های ماست و پست های کلیدی و امضا طلایی در حال شناسایی هستند و این افراد بزودی جابجا می شوند.

استاندار با بیان این که طرح دریا مسئولیتی فرابخشی است و همه باید کمک کنند، تاکید کرد: با انجام اقدامات لازم، نظارت های دقیق و مدیریت جدی فرمانداران، آمارغریق در سال جاری نسبت به سال قبل باید کاهش قابل توجه داشته باشد.

رئیس شورای اداری استان با تاکید بر این که مصوبات کارگروه های استانی لازم الاجراست و اما و اگر ندارد، افزود: نام بانک های خصوصی که نقشی در توسعه استان ندارند اعلام می شود.

احمد حسین زادگان، نماینده عالی دولت در استان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به این که کار تهیه و تدوین دانشنامه تبرستان و مازندران به اتمام رسیده است و اکنون در آستانه چاپ قرار دارد، ابراز داشت: یکی از بخشهای مغفول مانده در استان این است که نسل امروز اطلاعات دقیقی از تاریخ گذشته، هویت، فرهنگ، تمدین، آیین ،آداب، رسوم و فرهنگ محلی ندارد. این دانشنامه اثری ارزشمند و گرانسنگ در جهت حفظ مواریث معنوی و مادی استان است که در سایه 10 سال پژوهش سرمایه های نخبه و متخصص انسانی به نتیجه رسیده است.