نشست شورای اداری استان با حضور رییس کمیته ملی المپیک در ساری برگزار شد

احمد حسین زادگان در نشست شورای اداری استان با حضور رییس کمیته ملی المپیک در ساری افزود: نباید تمام کمی و کاستی های کشور را به گردن دولت بیندازیم و باید هر کس سهم خود را در این شرایط بپردازد و دولت نیز تلاش می کند که با وجود برخی موانع ناشی از تحریم کشور را به درستی اداره کند و تاکنون نیز به درستی عمل کرد.
نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اصلاح قیمت سوخت در روزهای اخیر، اظهار داشت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی از این طرح حمایت فرمودند، سران قوا این طرح را پس از مدت ها کار کارشناسی اعلام کردند و از محل درآمد اصلاح قیمت ها نیز به دنبال کمک اقشار کم درآمد جامعه هستند.
حسین زادگان افزود: به هر حال دولت تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا بتواند درآمد ناشی از اصلاح قیمت را در اختیار اقشار کم درآمد جامعه قرار دهد و این کار نیز در دست انجام است و همه باید در این راه دولت را کمک کنیم.
وی با اشاره به معضل پسماند به عنوان یکی از مشکلات چندوجهی استان مازندران ضمن قدردانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی به خاطر اختصاص اعتبار جهت رفع این مشکل در نوشهر با ساخت نیروگاه زباله سوز، گفت: دولت نیز در سخت ترین شرایط اقتصادی کشور به خصوص تحریم اعتبار خوبی را برای رفع مشکل پسماند به استان اختصاص داده است.
استاندار مازندران اظهار داشت: همه ما باید کمک کنیم تا از محل این اعتبار و بودجه ای که مجلس از محل دریافت عوارض از صنایع آلاینده مصوب کرده، بتوانیم بودجه خوبی برای رفع مشکل پسماند مازندران داشته باشیم.
وی افزود: در شرایط بد اقتصادی ناشی از تحریم که همه ما به عنوان مسئولان نظام جمهوری اسلامی در جریان آن قرار داریم، باید با انسجام و وحدت تصمیم بزرگی را برای توسعه استان بگیریم و انتقادات خود را در فضای منصفانه بیان کنیم.
حسین زادگان اظهار داشت: پیش برد طرح اصلاح قیمت سوخت نیاز به فرهنگ سازی بیشتر و حمایت همه جانبه دارد و حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز نشان می دهد که این پشتوانه کارشناسی برخوردار بود و باید همه ما کمک کنیم تا این طرح به درستی پیش برود.
نماینده عالی دولت در مازندران افزود: برخی آشوبگران با قرار گرفتن تحت تاثیر رسانه های خارجی اقدام هایی را انجام دادند که خوشبختانه مورد حمایت مردم قرار نگرفت و در این استان نیز این طرح با کمترین تنش پیش رفت.
استاندار مازندران ابراز امیدواری کرد تا با با حمایت نخبگان و رسانه ها و فرهنگ سازی در جامعه این طرح در استان مازندران و کشور به درستی اجرایی شود و دولت نیز برساند اهداف این طرح که کمک به خانوارهای کم درآمد بوده را اجرایی کند.
پیگیری تصویب منطقه آزاد مازندران
استاندار مازندران با اشاره به ارائه لایحه منطقه آزاد استان به مجلس شورای اسلامی از سوی دولت از نمایندگان این خطه شمال کشور در مجلس خواست تا نسبت به تصویب این طرح پیگیری لازم را داشته باشند.
وی افزود: با پیوستن ایران به تعرفه ترجیحی کشورهای اتحادیه اوراسیا؛ فرصت مناسبی برای صادرات کالاهای این استان به کشورهای عضو که همسایه های شمالی ما محسوب می شوند، فراهم است و باید از این بستر برای افزایش صادرات استفاده کنیم.
حسین زادگان گفت: به هر حال به دلایل تحریم ظالمانه صادرات غیر نفتی ما نیز تحت تاثیر قرار گرفت و پیوستن ما به اوراسیا می تواند نقطه عطف دیگری را برای افزایش میزان صادرات غیر نفتی ما به کشورهای عضو این اتحادیه باشد و باید از این فرصت به درستی استفاده کنیم.
رئیس شورای توسعه صادرات مازندران از دستگاههای اجرایی خواست تا تسهیل کننده صادرات کالاهای غیر نفتی این استان به کشورهای اوراسیا باشند.
استاندار مازندران همچنین از کم کاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در خدمات دهی به مردم در روزهای برفی اخیر انتقاد کرد و خواهان برنامه ریزی مدون این اداره کل در کمک رسانی به مردم شده است.
حسین زادگان خواهان تذکر جدی به اداره کل راهداری نسبت به این کم کاری شد