رئیس هیات ورزش های همگانی استان مازندران اعلام کرد:

طراحی نرم افزار کاربردی” همگان”مشوق فعالیتهای بدنی مردم

روهام ابوطالبی رئیس هیأت ورزش همگانی استان‌ مازندران در جلسه اداری در فرمانداری مرکز استان گفت:در حال ساخت نرم‌افزار کاربردی فعالیت‌های بدنی با نام “همگان ” هستیم تا ورزش را در پارک‌ها ثبت و ضبط کنیم.

وی اعلام کرد: هم‌افزایی ملی باید وجود داشته باشد‌، تغییر در رویکرد زندگی مردم باید صورت بگیرد، در این راه فدراسیون ورزش های همگانی و وزارت ورزش و جوانان به تنهایی نمی‌تواند مؤثر باشد، در راه توجه به اهمیت ورزش همگانی باید به این نکته تاکید کرد ، که هرچقدر در این فعالیت سرمایه‌گذاری کنیم هزینه های درمان کاهش میابد.

ابوطالبی ضمن تقدیر و تشکر از دغه دغه مندی مجید حسین زادگان استاندار مازندران و همچنین حمایت های بی شائبه مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطرنشان کرد: کمیته ورزش کارکنان در استان مازندران راه اندازی شده تا به توسعه ورزش در بین کارکنان کمک کند، کمیته مشاغل به صورت رایگان جلساتی برای آشنایی کارکنان و بالابردن سواد ورزشی برگزار می‌کند.

این مسؤول تصریح کرد: ما آمادگی داریم که باشگاه‌های تخصصی را با تخفیفات ویژه پای کار بیاوریم، چرا که از هزار و ۷۰۰ باشگاه مازندران هزار باشگاه در حال کار بر روی ورزش‌های همگانی است.

وی بیان کرد: تمرکز بر روی برگزاری ورزش صبحگاهی با هدف شادابی و نشاط نیروی انسانی از سال گذشته آغاز و در این راستا هزار و ۲۸۰ برنامه ورزش صبحگاهی از سال گذشته در ادارات استان اجرا شده است.

ابوطالبی اضافه کرد: ما به همت و تلاش از جانب ادارات نیاز داریم، ادارات دولتی در استان مازندران می‌توانند از ما بخواهند تا مربیانی را بصورت رایگان در اختیارشان‌ بگذاریم و بتوانیم در خود اداره دوره‌های مربیگری ورزش صبحگاهی را با صرف کمترین هزینه برگزار کنیم و مدیران ادارات میتوانند با هزینه یک درصد سهم بودجه در توسعه ورزش همگانی کارکنان موثر باشند.

رئیس هیأت ورزش همگانی مازندران عنوان کرد: در سطح استان مشاهده می‌کنیم که پارک‌ها به لوازم ورزشی مدرن مجهز شده‌اند ولی مردم راه استفاده از این وسایل را بلد نبوده و به خودشان آسیب می‌زنند.

وی افزود: ما آمادگی در اختیار گذاشتن مربیان و کارشناسان جهت آموزش کار با وسایل ورزشی را به دستگاه‌های متولی داریم، در حال ساخت نرم‌افزار کاربردی( اپلیکشن) فعالیت‌های بدنی با نام “همگان ” هستیم تا ورزش را در پارک‌ها ثبت و ضبط کنیم.

ابوطالبی در ادامه گفت: افراد با استفاده از این اپلیکشن با توجه به کالری که مصرف کنند جایزه می‌دهد،  همچنین با ثبت مسیر منزل تا محیط کار کارکنان می‌توان از طرف اداره با همان یک درصد بودجه مشوقاتی به کارکنان ورزشی داد  تا هم در بحث کاهش الودگی و هم سلامتی مؤثر باشد.

در ادامه مختار مهدوی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری اذعان داشت:  ورزش همگانی برای رسیدن به اهداف و خواسته‌های ما در جهت همگانی کردن ورزش بحث سلامتی و نشاط مهم است و  همه دستگاه‌ها متولیان بحث ورزش همگانی هستند.

وی افزود: البته بسیاری از دستگاه‌ها رسالت خود را در بحث‌های زیرساختی و نرم‌افزاری انجام می‌دهند ولی دید ورزشی در کشور وجود ندارد امروزه هر کشوری که در ورزش توسعه یافته است در تمامی حوزه‌ها مدرن و توسعه یافته است.

مهدوی ابزار کرد: اداره ورزش جوابگوی خواسته‌ها و مطالبه گری‌های به حق مردم شهرستان ساری نیست، در راستای تحقق این امر دست نیاز به سمت همه دستگاه‌های اجرایی دراز می‌کنیم، اصحاب رسانه هم می‌توانند در راه گسترش ورزش همگانی در سطح استان بسیار مؤثر باشند.