جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال مازندران در اداره کل اوقاف

عکاس (دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

رئیس کل دادگستری استان مازندران:

تحقق عدالت پایدار محصول اجرای بموقع و صحیح احکام قطعی قضایی

رئیس کل دادگستری استان مازندران بر ضرورت اجرای دقیق و بموقع احکام قضایی توسط دستگاه‌های مجری حکم تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران حجت الاسلام و المسلمین اکبری در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان که با حضور اعضای این شورا به میزبانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار گردید تحقق عدالت را در گرو اجرای بموقع و صحیح احکام قضایی دانسته و خاطرنشان کرد: اجرای کامل عدالت اجتماعی؛ اهتمام ویژه دستگاه ها در اجرای احکام قضایی را می طلبد و در این مسیر باید با تمام ظرفیت و توان وارد شد تا زمینه اجرای عدالت در جامعه فراهم گردد.

رئیس کل دادگستری استان تأخیر در اجرای بموقع احکام قطعی مراجع قضایی توسط نهادهای مجری را نمونه بارز تضییع حقوق بیت المال دانسته و افزود: حفظ حقوق عامه و توسعه فراگیر عدالت ماحصل تلاش مستمر همه کارگزاران نظام بویژه دستگاه عدلیه است و برآیند آن در اجرای صحیح و دقیق احکام قضایی نمود پیدا خواهد کرد.

حجت الاسلام اکبری در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت جایگاه وقف اشاره و تصریح کرد: وقف یک جریان معنوی پایدار است لذا پاکیزه نگه داشتن وقف و مدیریت صحیح موقوفات بسیار ضروری بوده و لازم است همه دستگاه ها و نهادهای انقلابی مشارکت حداکثری با اداره کل اوقاف و امورخیریه بویژه در پرداخت اجور معوق و عایدات حاصله داشته تا زمینه توسعه موقوفات در راستای ترویج و تعمیق فرهنگ اسلامی در سطح جامعه فراهم می نمایند.

وی با بیان اینکه پرونده های وقف در دستگاه قضایی با دقت و سرعت رسیدگی خواهد شد تصریح کرد: در مرکز استان و شهرستان های بزرگ استان شعب تخصصی رسیدگی کننده به پرونده های موقوفه تشکیل که این دادگاه ها با حضور قضات مجرب نسبت به رسیدگی بموقع به این گونه پرونده ها اقدام می گردد.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان در پایان بر لزوم دقت در انعقاد قراردادهای حقوقی بین سازمان‌ها تأکید و خاطرنشان کرد: قرارداد؛ پایه و اساس یک رابطه حقوقی را تشکیل می دهد و ضروری است دستگاه های اداری جهت پیشگیری از دعاوی بین بخشی و مراجعه به محاکم در انعقاد قراردادها نهایت دقت و هوشیاری را بعمل آورند.

در ابتدای این جلسه کریمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان بعنوان دبیر این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اجرای مصوبات جلسات قبل مطالبی پیرامون این جلسه مطرح نمود.