جلسه شورای عالی آموزش و پرورش استان مازندران به ریاست معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران برگزار شد.

عکاس (خلیل دردانه) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران بر استفاده از ظرفیت رسانه ملی برای بزرگداشت مقام معلم تاکید کرد.

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «حسین حسن نژاد» صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان بر حمایت جدی از مدارس مناطق کمتر توسعه یافته تاکید کرده و گفت: برای ارتقای کیفیت آموزشی دانش‌آموزان مناطق محروم و آسیب‌پذیر، اقدامات فوق برنامه مناسب صورت پذیرد. در این رابطه با تأمین منابع مالی این برنامه‌های کیفیت بخشی همکاری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

 وی با اشاره به فرسوده شدن مدارس شبانه‌روزی اذعان کرد:  دانش‌آموزان در مدارس شبانه‌روزی به نوعی زندگی می‌کنند و لازم است ملزومات این مدارس مناسب شأن و جایگاه دانش‌آموزان باشد. چراکه کیفیت تجهیزات در کیفیت آموزش نیز تاثیرگذار است. از این رو لازم است تا نوسازی و تجهیز مدارس شبانه‌روزی در اولویت قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با توجه به اجرای طرح آجر به آجر ظرفیت خیرین را در کسب رتبه برتر مازندران در این طرح بسیار موثر دانست و تاکید کرد: تا حد امکان تلاش شود تا طرح معافیت مدارس خیرساز از هزینه‌های انشعابات آب برق و گاز به روال سال‌های گذشته انجام شده و در صورت وجود مغایرت‌های قانونی در برنامه‌های سال بعد به عنوان قانون لحاظ شود. در اختصاص منابع نیز دقت شود تا منابع بیشتری به نفع آموزش و پرورش جذب شود.

 حسن‌نژاد با اشاره به تکریم مقام معلمان به ویژه تقدیر از ایثارگری‌های مدافعان آموزش در زیست بوم جدید خاطرنشان‌کرد: از ظرفیت رسانه ملی برای معرفی معلمان فداکار استفاده مناسب شده و بخشی از محتوای تولیدشده در فضای مجازی به ویژه جلوه‌های ایثار و فداکاری معلمان در شبکه ملی به نمایش درآید.

این مقام مسئول پیشنهاد کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی از همسران و فرزندان فرهنگی کارمندان خود در هفته معلم تجلیل به عمل آورند. فضاسازی عمومی نیز در سطح شهرها به گونه‌ای انجام شود که به تبیین جایگاه مقام معلم برای عموم جامعه کمک کند. در این رابطه از توانمندی سازمان‌های مردم نهاد و شهرداری‌ها و مشارکت آنها در برنامه‌های بزرگداشت مقام معلم استفاده مطلوب به عمل آید.