جلسه شورای عالی آموزش و پرورش استان مازندران

عکاس (خلیل دردانه) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «حسین حسن‌نژاد»، در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که صبح امروز در استانداری مازندران برگزار شد ضمن ابراز خوشحالی از آمار بالای قبولی دانش‌آموزان مازندرانی دررشته علوم ادبی المپیادهای علمی گفت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ریشه در عدم توجه کافی به علوم انسانی دارد.

وی در همین رابطه تأکید کرد: آموزش و پرورش به علوم انسانی توجه بیشتر و جدی‌تری داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران خاطرنشان کرد: بر اساس پژوهش‌های انجام شده بیشترین آسیب‌های اجتماعی شناسایی شده مربوط به خانواده می‌باشد که در این زمینه ایجاد تعامل تعریف شده‌ی دوسویه‌ی فعال بین آموزش و پرورش و خانواده از ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیر است.

حسین حسن‌نژاد به نقش تأثیرگذار خدمات مشاوره‌ای در آموزش و پرورش اشاره و تصریح کرد: خدمات مشاوره‌ای درصورت حمایت و پشتیبانی‌های بعدی می‌تواند موثر باشد در غیر اینصورت بی‌اثر و یا کم‌اثر خواهد شد.مسائل مشاوره‌ای باید به نحو مدیریت‌شده‌ای حمایت و پشتیبانی شود.

وی با اشاره به نقش مشاوره در بهبود زندگی اجتماعی تأکید کرد: مکانیزمی برای اجرای تصمیمات مشاوره‌ای با تعامل سازمان‌های ذیربط اتخاذ شود چراکه در مسائل اجتماعی اگر امروز اقدام نکنیم، فردا دیر است.