جلسه شورای هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر مازندران در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد

به گزارش شبستان ، حجت الاسلام والمسلمین «محمد باقر محمدی لائینی» در جلسه شورای هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر مازندران، بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر از آموزه های جدی قرآن و اهل بیت(ع) است که قدر و شان آن از نماز و روزه هم مهم تر و بالاتر است.

نماینده ولی فقیه در مازندران ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را بر همه واجب دانست و احیای آن را در جامعه از ضروریات این فریضه الهی عنوان کرد.

حجت الاسلام محمدی لائینی خطاب به دستگاه های اجرایی استان گفت: تنها عضویت در ستاد امر به معروف و نهی از منکر را کافی نیست بلکه ترویج، توسعه و عمل به این فریضتین واجب باید در دستور کار همگان باشد.

وی با بیان اینکه کسانی که اقدام به امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند باید خود الگو در این فریضه باشند، افزود: اگر به موضوع امربه معروف و نهی از منکر وسیع نگاه کرده و دستورات آن را اجرا کنیم امورات دیگر نیز به تأسی این امر اصلاح می شود.

حجت الاسلام محمدی لائینی تحقق ملموس و ثمربخش شعار سال «جهش تولید» را در اجرای درست امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: اگر بنا داریم جهش تولید عملی شود نیاز به جدیت در اجرای این دوفریضه واجب و الهی است.

 وی برخی فسادها را مانع تولید و توسعه اقتصاد دانست و تاکید کرد: برای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری شناسایی گلوگاه های فساد بویژه در حوزه اقتصاد الزامی است.

حجت الاسلام محمدی لائینی با بیان اینکه احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مانع گسترش فساد می شود،افزود: ترویج این فرهنگ با ظرفیت های نظارتی و بازرسی در همه ابعاد جامعه، باید مورد توجه قرار بگیرد.