جلسه شورای پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری استان مازندران

عکاس(سید ولی شجاعی لنگری) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

چهارمین جلسه شورای پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری استان مازندران برگزارشد

چهارمین جلسه شورای پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری استان مازندران در دادگستری استان و به ریاست رئیس کل دادگستری وبا حضور کلیه اعضا برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت الاسلام والمسلمین اکبری درحاشیه جلسه شورای پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری استان موضوع اعتیاد وجرائم موادمخدر را از موضوعات مهم جلسه ذکر کرد وگفت: درصد بسیار بالایی ازجرائم به صورت مستقیم وغیر مستقیم ناشی از مواد مخدر است اگر این آسیب حل شود بسیاری ازآسیب ها کم می شوند .
وی افزود: نهادها ودستگاههای بسیاری دراین زمینه مسئولیت دارند و باید دست به دست هم دهیم و برای این بلای خانمان سوز چاره ای بیاندیشیم.

بررسی مشکلات مسکن مهر از دیگر موضوعات جلسه بود رئیس کل دادگستری استان دراین خصوص گفت: ضرورت دارد مسئولان استانی با تدبیر و هم اندیشی به مشکلات اقتصادی پیش آمده در مسکن مهر رسیدگی کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران افزود: دستگاه قضائی استان طبق وظیفه ذاتی خود باجدیت برخورد با متخلفان درحوزه مسکن مهر را در دستور کار خود قرار داده است و با قاطعیت موضوع را دنبال می‌کند.

رئیس شورای قضایی استان، بررسی وضعیت موالید را ازدیگر مباحث جلسه ذکر کرد وگفت: پس از گزارش های رسیده مبنی بر افزایش آمار سقط جنین ، دادگستری مازندران با حضور مسئولان ذیربط این شورا به این موضوع ورود کرد تا با هم اندیشی وهم افزایی، کم و کاستی‌های موجود چه در بخش قانونی و چه بخش‌های دیگر شناسایی وراهگشایی شود.

نماینده عالی دستگاه قضایی دراستان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری وتاکید ایشان بر تحکیم وتعالی نهاد خانواده تصریح کرد: همه ما باید نسبت به این موضوع مهم اهتمام لازم را داشته باشیم اگرشرایط اقتصادی، فرهنگی واشتغال مناسب فراهم شود انگیزه برای برای تشکیل خانواده وفرزند آوری تقویت شود.