در جلسه معارفه شهردار جدید مرکز استان تاکید شد:

دستگاه های اجرایی برای رشد و پیشرفت شهر ساری با شهرداری مرکز استان تعامل و همکاری داشته باشند

مراسم معارفه شهردار جدید ساری با حضور معاون استاندار، فرماندار ساری، فرمانده انتظامی استان، امام جمعه موقت ساری، مدیرکل دفتر امور شهری استانداری، رییس و اعضا شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهرداری مرکز استان در ساختمان عمارت شهرداری ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، مراسم معارفه شهردار جدید ساری صبح پنج شنبه با حضور معاون استاندار، فرماندار ساری، فرمانده انتظامی استان، امام جمعه موقت ساری، مدیرکل دفتر امور شهری استانداری، رییس و اعضا شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهرداری مرکز استان در ساختمان عمارت شهرداری ساری برگزار شد.

در این جلسه ابتدا علیجان شمشیربند، رییس شورای اسلامی شهر ساری با قدردانی از زحمات مهدی عبوری شهردار سابق و عبدالحمید فرزانه در طول دوره تصدی سرپرستی شهرداری مرکز استان، انتخاب و انتصاب عباس رجبی به سمت شهردار ساری تبریک گفت.

رییس شورای اسلامی شهر ساری ضمن تشکر از اعضا شورای شهر بابت حمایت از فعالیت های سرپرست شهرداری و انتخاب شهردار مرکز استان اظهار داشت: ضمن تبریک به شهردار جدید ساری از ایشان می خواهم در زمینه بکارگیری همکاران با تجربه و استفاده مفید از ظرفیت ها و تحجربیات آنان اهتمام داشته باشند.

در ادامه، عبدالحمید فرزانه نیز با تبریک انتصاب عباس رجبی به سمت شهردار ساری و قدردانی از اعضا محترم شورای اسلامی شهر بابت حمایت های شهرداری در دورات تصدی مسئولیت سرپرستی خود، گفت: از اعماق قلبم از همه کارکنان محترم مجموعه شهرداری ساری و سازمان های تابعه، چه کارکنان جزء و چه مدیران عالی شهرداری بابت زحمات و تلاش های مجدانه در مسیر رشد و شکوفایی شهر، قدردانی می کنم. از همه مدیران دستگاه های اجرایی خصوصاً معاون محترم عمرانی استانداری، مدیرکل محترم دفتر امور شهری استانداری و فرماندار محترم مرکز استان بابت تعامل و همکاری در طول دوران مسئولیتم تشکر و قدردانی می نمایم.

وی افزود: مجددا به شهردار جدید ساری بابت این انتخاب و انتصاب تبریک می گویم و برای ایشان آرزوی توفیق و سربلندی در این سنگر را دارم.

عباسعلی رضایی، فرماندار مرکز استان نیز در سخنانی ضمن قدردانی از زحمات مهدی عبوری و عبدالحمید فرزانه در دوران تصدی مسئولیت، همدلی و تعامل را رمز موفقیت و ماندگاری در دل های مردم دانست و گفت: بدون تردید آنجه در ذهن و دل مردم باقی می ماند عملکردهای مثبت و همدلی های مسئولان اجرایی است و اهتمام مدیران اجرایی بر این امر را لازم و ضروری می دانم.

فرماندار ساری با تبریک انتصاب عباس رجبی به عنوان شهردار مرکز استان، توجه وی به استفاده از همه ظرفیت های شهرداری برای توسعه شهر را ضروری دانست و بیان داشت: توصیه برادرانه من به شهردار جدید ساری استفاده از همه ظرفیت ها و متخصصان در حوزه مدیریت شهری برای توسعه و پیشرفت مرکز استان است که امیدوارم شهردار محترم به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: پرهیز از حاشیه ها و تثبیت قدم ها برای خدمت به مردم را سرلوحه کارتان قرار دهید و شهر ساری را در شأن شهروندان ساروی بسازید.

حجت الاسلام  قاسمی، مشاور نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه موقت شهرستان ساری نیز در سخنانی با تبریک به شهردار مرکز استان بابت انتصاب در این سمت، تجریبات وی را برای پیشبرد صحیح مجموعه مدیریت شهری نقطه قوت رجبی دانست و اظهار داشت: مهندس رجبی از بدنه شهرداری است و تجربیات بسیار گرانسنگی در این زمینه دارد که بدون تردید این تجربیات زمینه ساز پیشرفت های خوبی در شهرداری ساری خواهد شد.

وی در ادامه با قدردانی از خدمات مدیران سابق شهرداری و ضرورت خدمت صادقانه به مردم گفت: از مهندس رجبی می خواهم که حلقه وصل همه گروه های برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری باشد و با اتحاد، اتفاق و برادری امور شهر را ساماندهی کند.

همچنین، مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران نیز با تبریک به عباس رجبی برای انتصاب در سمت شهردار ساری، شهرداری را یک نهاد مردمی عنوان کرد و گفت: شهرداری یک نهاد مردمی است و انتخاب شهردار هم یک انتخاب مردمی بواسطه نمایندگان آن ها در شورای اسلامی شهر است.

در ادامه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران در سخنانی ویژگی های شهردار موفق را برشمرد و اظهار داشت: یکی از ویژگی های شهردار موفق، داشتن تخصص و همچنین داشتن تعهد است. جلوگیری از تخلفات و مقابله با رانت ها، فشارهای نادرست، ناملایمات و نیز پاکدستی شهردار از مهمترین مصادیق تعهد به شمار می رود.

وی افزود: شجاعت نیز یکی از کلیدواژه های شهردار موفق است. شهردار باید بتواند با شجاعت تمام تصمیم ها و مصوبات شورای  اسلامی شهر و پیشنهاداتی که خود به شورا می دهد و مصوبه می گیرد را با شجاعت تمام اجرا کند و در این مسیر محکم و ثابت قدم باشد.

رازجویان داشتن نگاه فرهنگی و اجتماعی را یکی دیگر از ویژگی های شهردار موفق دانست و تصریح کرد:  افزایش انگیزه های اجتماعی و داشتن پیوست فرهنگی برای کلیه پروژه های عمرانی شهرداری یکی از مصادیق داشتن نگاه فرهنگی و اجتماعی شهردار موفق است.

معاون استاندار مازندران، استفاده از کلیه نیروهای کیفی و کیفی سازی فعالیت های پرسنل، تعامل با شورای اسلامی شهر، برنامه داشتن برای تحقق اصل در آمدپایدار شهرداری از طریق سرمایه گذاری های صحیح را از ملزومات مدیریت شهری در ساری دانست و اهتمام شهردار جدید مرکز استان به این امور را لازم و ضروری قلمداد کرد.

در ادامه، مهدی رازجویان با بیان اینکه شهر ساری پیشانی استان است، افزود: اساساً اراده کلیه دستگاه های اجرایی در تعامل با شهرداری ساری، تعامل شهرداری مرکز استان با شهرهای همجوار، اجتناب از حاشیه ها و صدالبته توجه به حاشیه نشینی در شهر ساری، از موارد ضروری برای رفع مشکلات مرکز استان است که همه باید در این مسیر همدل باشیم تا به لطف خدا بر مشکلات فائق آییم.

در پایان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، عدم غفلت از کمک، راهنمایی و مشارکت مردم و شهروندان در اداره امور شهر را ضروری دانست و اظهار داشت: ما باید به گونه ای عمل کنیم که در سه دادگاه خدا، وجدان و مردم، پاسخ قانع کننده ای نسبت به اقداماتمان داشه باشیم؛ لذا در این راستا هیچ گاه نباید از کمک، راهنمایی و مشارکت مردم و شهروندان عزیز در اداره امور شهر غافل شویم.

در ادامه، عباس رجبی شهردار جدید مرکز استان ضمن تشکر از اعضا شورای اسلامی شهر بابت حسن اعتماد گفت: در دوران تصدی اینجانب با تعامل و همکاری، تمام توان خود را برای پیشبرد اهداف شهرداری و مدیریت شهری خواهم گذاشت.

شهردار مرکز استان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدّظله العالی) در جمع مدیران شهرداری در خصوص اهمیت خدمت رسانی به مردم اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این جلسه، وظایف شهرداری ها را در سه سطح ارزیابی کرده و فرمودند: ارائه خدمات به مردم، حفظ و توسعه فضای سبز و توجه به مقوله فرهنگ، سه سطح مهم در خدمات حوزه مدیریت شهری است که لازم است مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: توجه به مبارزه با فساد، ارتقاء سطح اداره شهر و تعامل با همه، از دستورات مقام معظم رهبری(مدّظله العالی) در این جلسه بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه، رجبی سرخط برنامه های خود برای مدیریت شهرداری را اعلام کرد و گفت: قانونگرایی، قانونمداری و کسب اعتماد مردم از مهم ترین برنامه های اینجانب در دوره آتی خواهد بود.

شهردار مرکز استان توجه به مسئله سلامت را از برنامه های شهرداری در آینده دانست و با تاکید بر رعایت قانونمداری گفت: بدون تردید قانونمداری و قانونگرایی مدیران شهرداری منجر به کسب اعتماد مردم و شهروندان عزیز خواهد شد.

در پایان شهردار ساری، ضمن قدردانی از همکاری و تعامل استاندار، مدیران ارشد استان و کارکنان شهرداری ساری، گفت:کالبد شکافی گذشته در دستور کار نبوده و دست دوستی و محبت به سوی همه دراز می کنم و از کمک و مشارکت همه برای پیشبرد اهداف بلند مدیریت شهری استقبال خواهم کرد.

شایان ذکر است در این جلسه از زحمات عبدالحمید فرزانه طی مدت سرپرستی شهرداری ساری تقدیر بعمل آمد.

 لازم به ذکر است در پی انتخاب عباس رجبی از سوی شورای اسلامی شهر ساری به عنوان شهردار مرکز استان، پس از طی مراحل اداری، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، وی را به سمت شهردار ساری منصوب کرد.

شایان ذکر است، مهندس عباس رجبی، مدیرعاملی سازمان های حمل و نقل و ترافیک، پارک ها و فضای سبز، آتش نشانی، مدیریت پسماند و شهردار منطقه یک ساری را در کارنامه خود دارد.