جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر ساری با آیت الله پیشنمازی

عکاس (محمدمهدی زلیکانی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری:

وعده‌های بدون عمل اعتماد عمومی را کاهش می‌دهد

آیت الله محمدصادق پیشنمازی در جلسه شورای شهر ساری اتحاد، وفاق و همدلی میان شورا و مدیریت شهری را مهم‌ترین اصل در توسعه و پیشرفت شهر دانست و تأکید کرد: برای خدمات‌رسانی به شهروندان وارد حاشیه نشوید و تنها خدمت‌رسانی سرفصل وظایف مدیریت شهری و نمایندگان مردم در پارلمان شهری باشد.

به گزارش  ایلنا،  وی با یادآوری اینکه شهر ساری با تمدن دیرینه‌ای که دارد متأسفانه در سال‌های اخیر دچار حوادثی شده که اذهان عموم را مکدر و ناامیدی رابین شهروندان ایجاد کرده است، افزود: در چنین شرایطی که خواسته و ناخواسته شهر ساری دچار صدمات شد، ضرورت دارد که اعضای شورای شهر ساری امید را در دل مردم مرکز استان زنده و با خدمات درست و بهنگام، نگاه ناامیدانه شهروندان به شهر و مدیران شهری جبران شود.

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری گفت: برای رسیدن به شهری مطلوب و توسعه‌یافته باید از شعار بپرهیزیم کارها گام‌های استوار برداریم.

وی افزود: استان مازندران دارای ویژگی‌های خاص طبیعی نظیر دریا و جنگل است البته این دو ظرفیت در مرکز استان نیز وجود دارد که می‌تواند بهترین فرصت برای ایجاد اشتغال برای همشهریان، هم استانی‌ها و حتی فراتر از آن باشد.

حجت‌الاسلام پیشنمازی افزود: شناسایی این فرصت‌ها گام نخست و استفاده درست از فرصت‌ها گام بعدی است که می‌تواند در برنامه‌ریزی‌های شهری لحاظ شود.

وی بابیان اینکه در شرایط کنونی، برای رسیدن به موفقیت در امر خدمت‌رسانی شناسایی نقاط ضعف و قدرت ضروری است، ادامه داد: از فرصت‌ها برای رفع ضعف‌ها و از قوت‌ها برای رفع تهدیدها استفاده شود.

حجت‌الاسلام پیشمازی با انتقاد از اینکه برخی از مدیران شعار می‌دهند و عمل نمی‌کنند، تأکید کرد: مدیر شعاری نباشیم، خدمت‌رسانی به مردم و ایجاد رضایتمندی در جامعه از مهم‌ترین هدف است؛ هدفی که مردم عملکرد آن را به‌خوبی لمس کنند.

وی خطاب به اعضای شورای شهر گفت: برای کاری که نمی‌توانید به آن عمل کنید؛ وعده ندهید. اگر هم وعده‌ای داده‌اید حتماً به آن عمل شود زیرا دادن وعده و عمل نکردن به آن موجب سلب اعتماد مردم خواهد شد.

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری استفاده از ظرفیت جوانان و نخبگان را برای توسعه شهر و خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان مهم دانست و پیشنهاد کرد که اعضای پارلمان شهری و مدیریت شهرداری از ظرفیت این گروه بهره‌گیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه هر یک از شما وارد حاشیه شوید به‌طور یقین خدمت‌رسانی به مردم مغفول می‌ماند. اگرچه اختلاف‌سلیقه و جناح در بین افراد وجود دارد اما فضای خدمت‌رسانی باید با گستردگی در سرفصل فعالیت‌هایتان قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام پیشنمازی بر ضرورت ایجاد فرصت‌های شغلی جدید تأکید کرد و گفت: با نگاه دقیق‌تر به وضع موجود روند توسعه و خدمت‌رسانی را ارتقاء دهید.