جلسه هم اندیشی و تدوین برنامه های گرامیداشت هفته تربیت بدنی در استان مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران، با حضور مدیرکل، معاون توسعه ورزش همگانی، روسای ادارات شهرستان، رئیس هیات ورزش همگانی و روسای هیات های شهرستانی، جلسه هم اندیشی و تدوین ویژه برنامه های گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش در سالن شهید زرهون اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.
حبیب حسین زادگان ضمن تشکر از حاضرین به جهت تلاش های صورت گرفته در زمینه همگانی کردن ورزش گفت : برنامه های این هفته را در سه محور می توان تحلیل کرد. نخست : اهمیت سلامت و تحرک بدنی دوم: رویکرد فرهنگی و معنوی برنامه ها و سوم : ترویج نشاط در جامعه و امید به آینده.
مدیرکل ورزش و جوانان با تاکید بر اجرا و توجه به برنامه های تدوین شده برای این هفته گفت : انتظار از هیات ورزش همگانی ویژه است و باید برنامه های ورزشی را در روستاها و شهرها فعال سازی نمائیم.
وی که در جمع مسئولان اداره کل، روسای ادارات ورزش و جوانان سراسر استان و مسئولان هیات ورزش همگانی سخن می گفت، تاکیدات استاندار محترم در زمینه توجه به ورزش همگانی و تشکیل جلسه شورای همگانی با ریاست فرمانداران در شهرستان را مورد اشاره قرا داد و افزود؛ استفاده از ظرفیت رسانه ها و صداوسیما در دستور کار قرار گیرد و در جهت تشویق جامعه برای سوق دادن به سمت ورزش، از طرح های خلاقانه استفاده گردد.
حسین زادگان بازگشایی مدارس و برنامه ریزی برای آموزش دانش آموزان و هدایت آنان به سمت ورزش را از دیگر راههای فرهنگ سازی در جهت همگانی کردن ورزش دانست و تاکید کرد؛ برنامه های امسال باید پر بار تر و متنوع تر از سالهای گذشته باشد و در اینخصوص شخصاً بر فعالیت های هفته تربیت بدنی چه در ستاد و چه در ادارات شهرستانی نظارت خواهم کرد و شهرستان هایی که برنامه های کمی و کیفی تری ارائه دهند در اولویت توجهات خواهند بود .
حسین دلیری معاون توسعه ورزش همگانی نیز در ابتدای این جلسه عصر حاضر را عصر زندگی ماشینی دانست و گفت : علیرغم فوائد حاصله از پیشرفت های تکنولوژی اما تبعات منفی این مسئله دامن گیر جوامع شده است.
وی با گریزی به آمارهای وضعیت سلامتی جامعه اظهار داشت؛ 50 درصد جمعیت جامعه اضافه وزن دارند و بیش از 80 درصد مردان و زنان بالای 45 سال نیز از تبعات اضافه وزن رنج می برند و بر همین اساس رویکرد وزارت ورزش و جوانان، برنامه محوری است که در نشست با روسای ادارات و هیات های ورزش همگانی در شهرستان ها بر این مهم تاکید شده است.
دلیری هفته تربیت بدنی را فرصتی برای ترویج فرهنگ ورزش همگانی دانست و افزود؛ نخستین گام برای پیشبرد ویژه برنامه های این هفته، تشکیل جلسات ستاد توسعه ورزش در شهرستان ها با حضور فرمانداران است که می تواند در اجرای کیفی ویژه برنامه های این هفته تاثیرگذار باشد .
معاون توسعه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان ضمن تشریح برنامه های گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش در استان، از اقدام ابتکاری تشکیل جلسه شورای توسعه ورزش همگانی با لباس ورزشی و در یکی از پارک های مرکز استان و با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان، استاندار و دیگر مسئولان خبر داد .
روهام ابوطالبی رئیس هیات ورزش همگانی نیز در این جلسه گفت : همگانی کردن ورزش، نیازمند هم افزایی همه دستگاه ها و ارگان هاست و یک برنامه ملی است که نیازمند پیوست فرهنگی در همه برنامه های ورزش همگانی هستیم.
وی با تاکید بر اینکه به برنامه های خود در زمینه توسعه ورزش همگانی وفادار است اظهار داشت؛ برنامه های بسیار زیادی در هیات ورزش همگانی استان تدارک دیده شده که ایجاد ایستگاه های ثابت ورزش صبحگاهی و عصرگاهی و توجه به ورزش کودکان و نوجوانان از آنجمله است.
لازم به ذکر است، در این نشست هم اندیشی روسای کارگروه های چهارگانه ادرات ورزش و جوانان و برخی دیگر از حاضران نیز نظرات و پیشنهادات خود را حول موضوع جلسه بیان داشتند.