رضا رحمانی رونق تولید صرفا یک شعار برای سال ۹۸ نیست، بلکه راهبرد نظام جمهوری اسلامی است که توسط رهبری معظم انقلاب تعیین شد و برای همه لازم الاجراست، گفت: همه موظف هستند راه را برای تولید کننده باز نگه دارند. ‎

رضا رحمانی در نشست مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد تنظیم بازار مازندران در ساری  افزود: اگر چه باید قبول کرد که بانک ها نیز دارای ضوابطی هستند و این مقررات باید در نظر گرفته شود، ولی تعلل در برابر تولید و تولید کننده قابل پذیرش نیست.

وزیر صنعت تاکید کرد: هرگونه عدم همراهی و کوتاهی، خلاف سیاست اقتصادی دولت و نظام است و همه موظف هستند راه را برای تولید کننده باز نگه دارند.

وی بیان داشت: تا زمانی که دلالی بیش از تولید و خدمات در کشور سودآوری داشته باشد، هیچگاه شاهد شکوفانی و کاهش آسیب پذیری اقتصاد نخواهیم بود.

وزیر صنعت اولویت مهم اقتصادی کشور را هدایت نقدینگی به بخش مولد و تولید معرفی کرد و گفت: دستگاه ها و نهادها نباید عملکرد خود را محدود به مشکلات و بهانه های روزمره کنند.

رحمانی افزود: اگر نقدینگی به سمت تولید و خدمات هدایت شود، نه تنها اقتصاد کشور کمترین آسیب را خواهد دید، بلکه برای بخش خصوصی نیز درآمدزایی هنگفتی ایجاد خواهد کرد.

وزیر صنعت به شعار امسال کشور با عنوان رونق تولید اشاره کرد و اظهار داشت: رونق تولید یک شعار صرف نیست، بلکه راهبرد اصلی نظام جمهوری است که توسط رهبری معظم انقلاب تعیین شد و برای همه لازم الاجرا است.

وی با بیان اینکه رونق تولید را نباید در ظرف یک سال دید، افزود: رونق تولید نیاز به بخشنامه ندارد و باید همه در این زمین ورود کنند و آن را اولویت بدانند.

رحمانی در این نشست گریزی هم به اتفاقات اخیر در مورد موضوع افزایش و سهمیه بندی قیمت بنزین زد و گفت: افزایش قیمت بنزین آثار واقعی دارد که می توان آن را پذیرفت.

وی افزود: اولویت دولت جلوگیری از آثار هیجانی و روانی اصلاح قیمت بنزین بوده است و بیشترین نگرانی و دغدغه هم این بوده که مردم بتوانند به راحتی نیاز خود را برطرف کنند.

وزیر صنعت توضیح داد: وفور کالا در بازار نخستین اقدام دولت برای رفع این دغدغه بوده و خوشبختانه در این موضوع هیچگونه کمبود و محدودیتی در کشور احساس نشده است.

رحمانی از مسئولان و مردم مازندران به خاطر برخورد واقع بینانه با موضوع سهمیه بندی و گرانی بنزین قدردانی کرد و گفت: مازندران از جمله استان هایی بود که اقدامات عملیاتی و ابتکاری در این زمینه انجام داد که در نوع خود بی نظیر بود.

وی گفت: ورود مسئولان و مردم و تولید کنندگان در استان مازندران برای مدیریت بازار به نوعی بود که باید تجربه و الگویی برای همه استان های کشور باشد.

وزیر صنعت هماهنگی بین دستگاهی در استان مازندران را ” ویژه ” توصیف کرد و افزود: این نشان می دهد دولت در بزنگاه های سیاسی و اقتصادی می تواند بر روی مازندران حساب جداگانه  باز کند.

وزیر صنعت سفر دو روزه اش به مازندرن را صبح پنجشنبه با بازدید از تعدادی از واحدهای تولیدی در غرب استان و شرکت در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره کیوی شروع شد و سپس به بابل رفت و در آنجا علاوه بر افتتاح نخستین برج اصناف ایران و بازدید از چند واحد تولیدی، در جمع اصناف و بازاریان حضور یافت و سخنرانی کرد. شرکت در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید دیگر برنامه نخستین روز سفر رضا رحمانی بود.