نشست کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مازندران با حضور مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش در ساری برگزار شد

نشست کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر تنظیم طرح پنج ساله این همکاری برابر بندهای سند تحول بنیادین آموزش وپرورش، عصر امروز در سالن کنفرانس باشگاه فرهنگیان مرکز استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ دبیر کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش در این جلسه ضمن قدردانی از نگاه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: برنامه پنج ساله‌ای که برای تحقق این تعامل و همکاری طراحی شد و به تایید مقام عالی وزیر آموزش و پرورش رسید، برابر بندهای سند تحول انجام شد و پیوست اجرای استانی آن نیز به تایید امامان جمعه و مدیران استانی رسید.

«علیرضا حاجیان زاده» در ادامه به ضرورت عملیاتی کردن این همکاری پرداخت و افزود: در جلسه شورای آموزش و پرورش که به ریاست استاندار انجام شد مسائل کلی طرح شد و با حسن نظر استاندار مازندران و مدیرکل آموزش و پرورش، موفق شدیم مصوبه‌ای هم بگیریم اما در این جلسه باید نحوه عملیاتی و اجرایی کردن راه‌های تعامل و همکاری را بررسی کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز در این جلسه با بیان اینکه رسیدن به فهم مشترک، مبنای همکاری بین حوزه علمیه و آموزش و پرورش است، بر تعامل و همکاری ویژه این دو نهاد تاکید کرده و گفت: اجرای دقیق طرح‌های امین و روشنا و قدردانی از مجریان برتر این طرح‌ها و پرداخت حق‌القدم روحانیون و امامان جمعه مدارس بخشی از برنامه ما بود.

«علیرضا سعدی پور» به ضرورت رسیدن به فهم مشترک اشاره و خاطرنشان کرد: هم آموزش و پرورش و هم حوزه علمیه بر تربیت انسان تاکید دارند و تعامل و همکاری این دو دستگاه برای تربیت نسلی که بتوانیم فردای جامعه را با آرامش خاطر به آنان تحویل دهیم، اولویت ماست.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در ادامه به اجرای طرح‌هایی چون پرورش حکیمانه، مصباح الهدی، رسول مهربانی‌ها و طیف گسترده ای از این طرح ها اشاره کرد و گفت: بی‌نهایت از همکاری با حوزه علمیه سود می‌بریم چون استان مازندران دیار علویان است و امیدواریم برابر سند تحول که بر تعلیم و تربیت اسلامی تاکید دارد، فرزندانی در تراز کشور بزرگ ایران تحویل دهیم.

وی در ادامه گفت: ما برای رسیدن به اهداف خود نیاز به همکاری و تلاش همه دستگاه‌ها داریم و دست استادان ارزشمند حوزه علمیه را با مهر می‌فشاریم.