جلسه کمیسیون مدیریت ایمنی اجرایی حمل و نقل استان مازندران در سالن شماره ۲ استانداری برگزار شد

ایمنی در جاده های مازندران نیاز به همدلی تمامی دستگاه های اجرایی دارد

مهدی رازجویان در جلسه کمیسیون مدیریت ایمنی اجرایی حمل و نقل استان، عنوان کرد: ایمنی در جاده های مازندران نیاز به تعامل و همدلی تمامی دستگاه های اجرایی دارد، از این رو باید تمامی دستگاه ها نسبت به شرح وظایف ابلاغی خود احساس مسؤلیت جدی نمایند.  ‎

رازجویان در این نشست که با حضور اعضای کمیسیون در محل استانداری مازندران برگزار شد ضمن قدردانی از تلاش های تمامی دست اندرکاران بخش حمل و نقل به خصوص راهداران پر تلاش، مشارکت کارشناسانه و اتخاذ تصمیم و راهکارهای مناسب را گامی مثبت در جهت کاهش تصادفات دانست.
وی بر استاندارد سازی راه های استان تاکید و عنوان نمود: علاوه بر استاندارد سازی راه ها، باید به مقوله استاندارد سازی خودروها و نظارت بر مراکز معاینه فنی آنان نیز نگاه ویژه شود.
رازجویان پیاده نمودن روش های صحیح و مناسب مدیریتی، اطلاع رسانی و تبلیغات از طریق رسانه ها را از برنامه های مهم برای کاهش سوانح رانندگی دانست.
وی گفت: حمل متوفی ناشی از حوادث رانندگی در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها بر عهده شهرداری ها می باشد و در حوادث با تعداد کشته های زیاد جمعیت هلال احمر می بایست همکاری لازم با شهرداری ها را داشته باشد.
وی تصریح کرد: شرکت گاز موظف است نسبت به ترمیم خسارت های وارده به حریم راه ها اقدام نماید و همچنین متولی اجرای سرویس مدارس مدیران مدرسه می باشند و در حوزه درون شهری ثبت نام خودرو های سرویس مدارس از طریق سامانه سپند و پس از اخذ کد برچسب صورت می گیرد.
وی همچنین یادآور شد: در حوزه برون شهری با مشکلات عدیده ای در بخش سرویس مدارس مواجه هستیم و طول عمر سرویس مدارس نباید بیش از ۵ سال باشد.

رازجویان با عنوان این که ویزای اربعین امسال بصورت رایگان می باشد و تنها بحث ورود خروج زائرین در نقاط مرزی مطرح می باشد، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود حدود ۷۰ هزار نفر زائر مازندرانی را در اربعین امسال در کربلا شاهد باشیم بطوریکه سهمیه استان برای پذیرش ۲۸ هزار نفر می باشد و دستگاه های اجرایی می بایست نسبت به اعزام ماشین های یخچال دار و سایر ماشین آلات اقدام نمایند.