جلوگیری از ورود خودرو‌های غیر بومی به استان مازندران در سوادکوه

عکاس( حوا احمدی ) پایگاه خبری آوای خزر

با اعلام تعطیلی سراسری، منع تردد بین استانی از روز یکشنبه ۲۴ مرداد تا روز شنبه ۳۰ مرداد ماه اعمال می‌شود. جلوگیری از ورود خودرو‌های غیر بومی به استان مازندران درسوادکوه با حضور پلیس راهور ناجا در حال اجرا می‌باشد.

فرمانده انتظامی استان مازندران از اعمال ممنوعیت های تردد در محورهای مواصلاتی استان در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا از ظهر یک شنبه 24 مردادماه به مدت 6روز خبر داد.

سردار مرتضی میرزایی در گفت وگو با خبرنگار بلاغ ، اظهار داشت: در پي ابلاغ مصوبات ستاد ملي مقابله با کرونا مبني بر اعمال ممنوعيت هاي تردد در سراسر کشور این محدودیت ها از ظهر امروز یک شنبه 24 مرداد ماه تا پایان روز جمعه 5 شهریور ماه در مبادی ورودی 6 گانه استان به اجرا در خواهد آمد.

*ممنوعیت ورود و تردد خودروی غیربومی در شهرهای وضعیت قرمز و نارنجی

وی افزود: بر همین اساس ورود و تردد هرگونه خودروی غیر بومی در شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی ممنوع بوده و رانندگان در صورت تخلف از این قانون در شهر‌هاي قرمز روزانه يک ميليون تومان و در شهر‌هاي نارنجي 500 هزار تومان جریمه خواهند شد.

میرزایی، خاطر نشان کرد: تردد شبانه نيز از ساعت 22 تا 3 بامداد ممنوع بوده و رانندگان خودروهای متخلف 200 هزار تومان اعمال قانون خواهند شد .

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به کنترل هاي فيزيکي و سيستمي در کلیه محورهای درون و برونشهری استان، اضافه کرد: تردد بار و مسافر در این مدت مجاز است، اما ظرفيت ناوگان حمل و نقل مسافر بايد به صورت يک سوم انجام شود.

میرزایی تصریح کرد: خروج تمامي خودرو‌ها با پلاک بومي از شهرها و ورود خودروي هاي غيربومي به شهرهاي ديگر ممنوع بوده و تمامی خودرو‌هاي غير بومي ظرف 24 ساعت آينده باید نسبت به خروج از شهر‌هاي مقصد اقدام کنند.

میرزایی اظهار داشت: همه مجوز‌هايي که تا قبل از 24 مرداد ماه از سوي هر مرجعي صادر شده است براساس مصوبه ستاد ملي کرونا باطل بوده و صرفاً مجوزهايي که از این تاريخ به بعد توسط فرمانداري ها آن هم برای ضرورت و مدت محدود صادر شده باشد، اجازه تردد خواهند داشت.

وي در خصوص فعالیت مراکز شماره گذاري و تعويض پلاک، گفت: تمامی مراکز شماره گذاري و تعويض پلاک فقط در روز‌هاي تاسوعا و عاشورا تعطيل خواهند بود و در روزهاي دوشنبه و سه شنبه 25 و 26 مردادماه باز و آماده ارائه خدمات به هموطنان هستند.

فرمانده انتظامی مازندران در پايان با تاکيد بر خودداری از سفر در این ایام که موجب ایجاد بار ترافيکی در محورها به هنگام برگشت خودروهای متخلف خواهد شد از مردم خواست به منظور پيشگيري و قطع زنجيره ويروس دلتا کرونا و براي حفظ سلامتي خود و اعضای خانواده به دستورات ستاد ملي کرونا اهتمام و جديت بيشتري داشته باشند.