حسین سینکایی بعنوان رئیس هیات قایقرانی مازندران انتخاب شد

مجمع انتخابات هیات قایقرانی مازندران برای دومین بار طی چندماه اخیر برگزار شد و با رای اعضای مجمع، رئیس این هیات انتخاب شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران، مجمع انتخابات هیات قایقرانی استان مازندران با حضور دکتر سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی، مسعود رمضانی معاون توسعه منابع و پشتیبانی، شاملی سرپرست معاونت توسعه امور ورزشی و اعضای مجمع در سالن شهید زرهون اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.
از 7 کاندیدای احراز پست ریاست قایقرانی ، 5 کاندیدا انصراف خود را اعلام کردند و رای گیری برای انتخاب رئیس هیات از بین حسین سینکایی و مهدی عزیزیان برگزار شد که در نهایت سینکایی با کسب 10 رای از 16 رای ماخوذه توانست برای 4 سال سکان هدایت قایقرانی استان مازندران را بدست گیرد.
دکتر سهرابیان در جمع اعضای مجمع گفت : افتخارم اینست که امروز بازهم در جمع اعضای خانواده ام یعنی تلاشگران قایقرانی استان مازندران حضور دارم و بواسطه آرامش و دلگرمی ایجاد شده در این هیات نیز خوشحالم و امیدوارم شاهد رشد و پیشرفت این رشته ورزشی در استان مازندران باشیم.
رئیس فدراسیون قایقرانی در ادامه افزود؛ این حُسن خوبی است که از شرق و غرب مازندران قهرمانانی در رشته ورزشی قایقرانی حضور دارند اما برای توسعه باید به همه شهرستان های استان توجه لازم و کافی صورت گیرد.
وی ضمن مهم دانستن وظایف رئیس جدید هیات قایقرانی مازندران ابراز امیدواری کرد در زمان حضور سینکایی در راس این هیات، جایگاه واقعی مازندران در ورزش قایقرانی تثبیت شود.
مسعود رمضانی معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل نیز در این مجمع ، قایقرانی را به سبب شرایط جغرافیایی و آب و هوایی استان مازندران، از هیات های مهم دانست و گفت : امیدواریم با پایان یافتن انتخابات ، همدلی و همکاری برای رشد و شکوفایی قایقرانی مازندران آغاز شود و با وجود استعدادهای خوب در این رشته ورزشی ، شاهد ارتقاء جایگاه آن در کشور باشیم .
حسین سینکایی 33 ساله و کارمند گارد سازمان بنادر و دریانوردی در اداره کل بندر و دریانوردی نوشهر : 21 سال در رشته ورزشی قایقرانی فعالیت داشت که ۱۰ سال آن به صورت حرفه ای و در فاصله سالهای ۸۰ تا ۹۰ نیز کاپیتان تیم ملی قایقرانی ملی بود.

رشته تحصیلی سینکایی مهندسی عمران است و وی هم‌اکنون به عنوان گارد اداره کل بنادر و دریانوردی نوشهر مشغول به فعالیت است. به گفته خودش، از سال ۹۳ در اداره کل بنادر و دریانوردی نوشهر مشغول به کار شد.

مدال‌ها و قهرمانی های آسیایی و جهانی وی که افتخاری برای ورزش کشور ایران بوده، بدین شرح است:

– مدال برنز در رشته قایقرانی تیمی در سومین بازی‌های قهرمانی  آسیا در سال ۲۰۱۰

– مدال نقره در رشته قایقرانی تیمی آسیا در سال ۲۰۰۹

– مدال نقره در تورنومنت جهانی رومانی در سال ۲۰۰۷

– قهرمانی آسیا (مدال طلا) در بخش قایقرانی جوانان در سال ۲۰۰۵

–  دو مدال برنز در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در قهرمانی قایقرانی غرب آسیا

آسیایی مالزی کایاک۲نفره ۱۰۰۰ متر    سال  ۲۰۰۵

طلای آسیایی مالزی کایاک ۲نفره ۱۰کیلومتر  سال  ۲۰۰۵

نقره آسیایی مالزی کایاک ۴نفره ۵۰۰ متر       سال  ۲۰۰۵

برنز تورنمنت رومانی کایاک ۴نفره ۱۰۰۰ متر   سال  ۲۰۰۶

برنز غرب آسیا کایاک ۱نفره ۵۰۰ متر

برنز غرب آسیا کایاک ۴نفره ۲۰۰ متر

طلای المپیاد ایرانیان کایاک ۲نفره ۱۰۰۰ متر سال  ۲۰۰۷

طلای المپیاد ایرانیان کایاک ۲نفره ۵۰۰ متر   سال  ۲۰۰۷

نقره المپیاد ایرانیان کایاک ۱نفره ۱۰۰۰ متر   سال  ۲۰۰۷

طلای المپیاد ایرانیان کایاک ۴نفره ۵۰۰ متر   سال  ۲۰۰۸

و مدال های کشوری …

مسابقاتی که در آن حضور داشته :

جوانان :

 مجارستان جوانان جهان ( جهانی ) ۲۰۰۴

 مالزی قهرمانی آسیا جوانان ۲۰۰۵

بزرگسالان:

 آلمان و لهستان کاپ جهانی ۲۰۰۶

 مجارستان بزرگسالان جهان (جهانی) ۲۰۰۶

 کرواسی کاپ جهانی ۲۰۰۷

 رومانی تورنمنت بین المللی ۲۰۰۷

 کره جنوبی آسیایی ۲۰۰۷

 آلمان جهانی ۲۰۰۷